WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Siły Powietrzne USA widzą potencjał w latających samochodach

Tak jak kiedyś Internet powstał przez wojsko, tak teraz latające samochody mogą przeżyć rewolucje, jako że Siły Powietrzne USA chcą teraz kupić ich flotę.

Wszystko po to, aby zapewnić (via Popular Mechanics) transport na niewielkie dystanse dla różnych misji. Wojsko nie chce przy tym odkrywać Ameryki na nowo i dlatego wykorzysta istniejące rozwiązania w sektorze komercyjnym, aby zamówić bezzałogowe modele VTOL zdolne do transportowania lotników i materiałów na polu bitwy.

Jeśli z kolei jakaś konsumencka firma dostanie zastrzyk gotówki od Wojska USA, będzie to równoznaczne z większym budżetem na rozwój latających taksówek na rynek konsumencki, czy adaptacją technologii wojskowej.

Siły Powietrzne USA, latające taksówki, latające samochody, wojskowe latające samochody

Według Aviation Week Siły Powietrzne oficjalnie rozpoczęły poszukiwania takiego pojazdu w tym tygodniu. Realizują to w ramach projektu Agility Prime, który ma na celu zakup „garstki” latających taksówek do 2023 roku w celach testowych.

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, Siły Powietrzne USA ciągle nie mają śmigłowców do transportu żołnierzy, paliwa, części zamiennych i broni z dużej bazy lotniczej do wielu mniejszych. Śmigłowce również potrzebują lotnisk, a taksówka powietrzna mogłaby realizować trasy z i do odległych baz lotniczych lub ich odpowiedników bez takich przeszkód.