Reklama
aplikuj.pl

Skradziono setki GeForce RTX 3090 od MSI

MSI SUPRIM, KARTY MSI SUPRIM, premiera MSI SUPRIM

Ewidentnie żyjemy w dziwacznych czasach, co potwierdza informacja o tym, że właśnie skradziono setki GeForce RTX 3090 od MSI, która jest wręcz historyczna. Sam bowiem nie pamiętam innego takiego incydentu.

Skradzione GeForce RTX 3090 MSI

Wedle najnowszych informacji (via Twitter) MSI padło ofiarą dobrze skoordynowanej kradzieży, w wyniku której ukradziono nie mniej niż 40 jednostek ładunkowych z NVIDIA GeForce RTX 3090. To z kolei obecnie najwydajniejsze konsumenckie karty graficzne.

Czytaj też: Obudowy MATREXX 40 Micro-ATX od DeepCool
Czytaj też: Zegarek Excalibur Spider Huracan STO, czyli coś do pary z nowym Lamborghini
Czytaj też: EK szykuje bloki wodne na karty MSI RTX 3000

Kradzież miała miejsce w jednym z zakładów produkcyjnych MSI w Chinach, a same kartony wypełnione kartami miały trafić do sprzedawców detalicznych. Te kartony zawierają (zwykle) od pięciu do sześciu kart, co potwierdza wycena skradzionych egzemplarzy na 2,2 miliona juanów, czyli prawie 1240000 zł.

MSI Twin Fan RTX 3070

Czytaj też: Revolut udostępnia usługi akceptacji płatności. Jednak tylko niektórym klientom
Czytaj też: Microsoft testuje nową funkcję – automatyczne grupowanie kart w Edge
Czytaj też: Do sieci wyciekły dane z polis ubezpieczeniowych, w tym numery PESEL czy wyniki badań

Łatwo przeliczyć, że skradziono około 224 karty graficzne RTX 3090 w cenie MSRP, która w sprzedaży na czarnym rynku z pewnością będzie znacznie wyższa przez problemy z dostępnością. Nic więc dziwnego, że MSI oferuje nagrodę w wysokości 100 tysięcy juanów za wszelkie informacje prowadzące do odzyskania skradzionego ładunku.