WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Sony Xperia 10 II – definicja kompaktowego smartfonu

Sony Xperia 1 nie była najlepszym smartofnem 2019 roku, ale ze względu na swoje wymiary była zdecydowanie jednym z najwygodniejszych. Po wyglądającej niemal identycznie Xperii 10 II spodziewałem się równie wysokiej wygody użytkowania oraz tego, żeby tylko (lub aż) była warto swojej ceny. Czy się przeliczyłem? Sprawdźmy.

Zestaw i specyfikacja

W zestawi z Xperią 10 II znajdziemy kabel USB, ładowarkę sieciową, pakiet instrukcji oraz jednoczęściowy zestaw słuchawkowy. Potraktowałem go trochę jak zjawisko, bo dawno już nie widziałem takich słuchawek. Ale po obejrzeniu warto je zostawić w pudełku. Nie oferują zbyt dobrej jakości dźwięku.

Specyfikacja:

  • plastikowo-szklana obudowa o wymiarach 157 x 69 x 8.2mm, masa 151 gramów, wodoszczelna zgodnie z normą IP65 i 68,
  • ekran OLED o przekątnej 6 cali o rozdzielczości 1080 x 2520 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 6,
  • układ Qualcomm Snapdragon 665 z 8-rdzeniowym procesorem, grafika Adreno 610,
  • 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia kartą microSDXC,
  • aparaty – główny 12 Mpix (F/2.0, 26mm, 1/2.8″), z teleobiektywem 8 Mpix (F/2.4, 52mm, 1/4″, 2-krotny zoom optyczny), szerokokątny 8 Mpix (F/2.2, 16mm, 1/4″); przedni aparat 8 Mpix (F/2.0); filmy 4K@30fps,
  • łączność LTE kat. 11 (600/75 Mb/s), WI-Fi ac, Bluetooth 5.0, NFC, USB-C, czytnik linii papilarnych na boku obudowy,
  • akumulator o pojemności 3600 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 18W,
  • cena: 1799 zł.

Mała i ładna obudowa

Xperia 10 II to niemal wizualna kopia Xperii 1. Najmocniej w oczy rzuca się oczywiście różnica w użytych materiałach. Tańszy model jest wykonany w dużym stopniu z plastiku, dzięki temu jest wyraźnie lżejszy. Nie można jednak powiedzieć, że druga generacja 10-tki jest źle wykonana. Wręcz przeciwnie. Plastik jest bardzo dobrej jakości i świetnie spasowany. Szczególnie dobre wrażenie robi matowa powierzchnia korpusu.

Na przednim panelu wzrok przykuwa podłużna szczelina głośnika blisko dolnej krawędzi. Ramki wokół ekranu, jak na Sony, możemy uznać za bardzo cienkie.

Bez zmian pozostały charakterystyczne elementy smartfonów Xperia, czyli czytnik linii papilarnych umieszczony we włączniku na prawym boku obudowy oraz gniazdo kart na lewym. Co ważne, można je otworzyć bez użycia jakichkolwiek narzędzi. To pułapka na osoby, które lubią bawić się ruchomymi elementami przedmiotów. Chwila zapomnienia i telefon traci zasięg, bo wyciągnęliśmy kartę SIM.

Na dolnej krawędzi obudowy znajdziemy port USB-C, a na górnej gniazdo Jack 3,5mm.

Z tyłu mamy podłużny aparat ułożony pionowo oraz logo Sony i Xperia.

Ze względu na swoje wymiary i niską masę, Xperia 10 II świetnie leży w dłoni. A mając ją w kiszeni łatwo jest zapomnieć o jej obecności.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Ekran, interfejs, wydajnośc
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Ekran, interfejs, wydajnośc