WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Współzałożyciel Rockstara odchodzi, ale nie dajmy się zwariować, że to koniec firmy

Rockstar Games poinformowało o zmianach kadrowych. Współzałożyciel firmy opuszcza pokład.

Rockstar Games poinformowało o teoretycznie ważnej zmianie na najwyższych szczeblach studia deweloperskiego. Dan Houser, czyli jeden z założycieli studia, odchodzi i nie zamierza wracać czy doradzać z boku.

Po wydłużonym urlopie, który zaczął się na wiosnę 2019 roku , Dan Houser, zastępca prezesa Rockstar Games, opuści firmę. Ostatnim dniem pracy Dana Housera będzie 11 marca 2020 roku. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games zbudowało jedne z najbardziej uznanych i odnoszących sukcesy komercyjne światów gier, globalną społeczność zapalonych fanów i niesamowicie utalentowany zespół, który pozostanie skoncentrowany się na bieżących i przyszłych projektach.

Nie został podany dokładny powód rozstania Dana Housera z Rockstarem, ale można zakładać, że 40-paroletni mężczyzna być może nie chce już stale przesuwać granic w świecie gier wideo i postanowił skupić się mniejszych projektach lub zmienić branżę. A może chce on za zarobione przez cały okres pracy pieniądze po prostu odpoczywać? Wydłużony urlop trwający od 2019 może na to wskazywać.

Czy teraz nadejdzie „koniec Rockstara”? Na pewno Dan Houser był jedną z najważniejszych osób przy produkcji gier (współtworzył wszystkie Grand Theft Auto od czasu GTA 2, odpowiada za serię Red Dead, Bully czy tworzył Max Payne 3), ale Rockstar to ogromna firma, której sukces zależy też od wielu utalentowanych osób. Z Naughty Dog również odchodzili bardzo ważni twórcy i ostatecznie nic się z grami firmy nie stało.