Reklama
aplikuj.pl

SpaceX przetestowało zmodernizowane spadochrony kapsuły Crew Dragon

testy Crew Dragon, spadochrony w Crew Dragon, SpaceX Crew Dragon, test spadochronów Crew Dragon

SpaceX dąży do kolejnych wielkich testów statku kosmicznego Crew Dragon, które zyskały nowe światło po testach spadochronów kapsuły.

SpaceX doświadczył kilku problemów od czasu zadokowania bezzałogowej kapsuły Crew Dragon w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w marcu. Testy silnika w następnym miesiącu zakończyły się wtedy eksplozją, podczas gdy w kwietniu test systemu spadochronowego wykazał nieskuteczność trzech z czterech spadochronów (jeden został celowo wyłączony).

testy Crew Dragon, spadochrony w Crew Dragon, SpaceX Crew Dragon, test spadochronów Crew Dragon

Wtedy jednak uzyskane przez SpaceX dane zapewniły inżynierom nowy wgląd w marginesy strukturalne i idealną konfigurację, czego zwieńczeniem jest to, co firma nazywa spadochronami Mark 3. Ich test ruszył we wrześniu i sprowadzał się do zrzucenia ładunku z małej wysokości, aby sprawdzić skuteczność spadochronu.

Ten najnowszy test został z kolei przeprowadzony w celu sprawdzenia redundancji systemu do bezpiecznego wylądowania kapsuły Crew Dragon, kiedy otworzą się 3 z 4 spadochronów. SpaceX twierdzi, że pomyślnie przeprowadził 13 z tych testów, udowadniając jego skuteczność nawet podczas awarii jednego spadochronu, co potwierdził na Twitterze: