Reklama
aplikuj.pl

Dobrze być dziś specjalistą w analizie danych

Nowa analiza No Fluff Jobs wykazała, że specjaliści w dziedzinie kompleksowej analizy danych należą obecnie do najbardziej poszukiwanych w branży IT.

Specjaliści Business Intelligence rozchwytywani

Od razu jednak ugaszę entuzjazm młodych, bo w tej dziedzinie najbardziej liczy się wieloletnie doświadczenie oraz wiedza, bo w rzeczywistości ponad 70% ofert w sektorze Business Intelligence (BI) na portalu No Fluff Jobs skierowanych jest do seniorów. Stąd zresztą ogromne wynagrodzenie.

Czytaj też: Orange wprowadzi zwrot pieniędzy z konta numeru na kartę. Mamy komplet
Czytaj też: Nvidia przedstawia kartę RTX A6000 48 GB
Czytaj też: Sodowo-jonowe akumulatory nowej generacji z arcyważnym odkryciem

Co ciekawe, zaledwie w ciągu ostatnich dwóch lat liczba ogłoszeń o pracy dla specjalistów z dziedziny Business Inteligence wzrosła o 243%. Nic więc dziwnego, że w przypadku tych zajmujących się Big Data, zarobki mieszczą się w przedziale od 11000 zł do 16000 zł przy pracy na etacie.

Czytaj też: Karty GeForce RTX 3060 w świetle nowych informacji
Czytaj też:
KontrolFreak w rękach SteelSeries. Teraz pozostaje nam czekać na nowego pada
Czytaj też:
Jonsbo TB01 to ciekawy test bench

Najwięcej ofert pracy tego typu znajdziemy obecnie w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Oczywiście mowa o wielu odłamach specjalistów do analizy danych, bo 36,8% ofert poszukuje specjalistów Big Data Engineer, a niewiele mniej – Data Engineer. Oferty z zakresu Data Science czy Machine Learning stanowią odpowiednio 15,1% i 10,5% dla wszystkich ogłoszeń.