Reklama

SSD PS5 w Ratchet and Clank: Rift Apart tak szybkie, że aż przenosi do innego wymiaru

ratchet and clanck, rift apart

Jak szybkie jest SSD w PS5? Twórcy Ratchet and Clank Rift Apart nie mogliby stworzyć bez niego gry.

Nowy dysk SSD w PS5 oraz Xbox Series X w końcu wprowadza graczy konsolowych w świat, który gracze PC znają już od dawna. Bardzo szybkie ładowania z komputerów bledną jednak przy osiągach dysku PS5, który potrafi przenosić gracza z jednego wymiaru do drugiego.

Ratchet and Clank to seria, która zabiera nas w przeróżne światy. Unikalne planety pozwalały twórcom na ogromną swobodę artystyczną, ale pamiętamy jak to wyglądało np. na PlayStation 4. Ostatnia odsłona pozwalała podróżować pomiędzy lokacjami, ale za każdym razem trzeba było wrócić na statek kosmiczny i czekać na załadowanie się etapu.

Czytaj też: Remaster Battlefield Bad Company zamrożony. To sobie pograliśmy

Nowy Ratchet and Clank: Rift Apart pozwala za to na rzucanie naszym bohaterem od lokacji do lokacji, a ładowanie trwa może z sekundę. Mówimy tutaj o wczytaniu całych ogromnych lokacji, co wcześniej zupełnie nie było możliwe. Deweloperzy przyznają, że w końcu mogą skupić się na tworzeniu takich miejsc jakich naprawdę chcą, a nie na zastanawianiu się ile czasu gracz będzie musiał czekać na wczytanie.

Deweloperzy z Insomniac chwalą sobie również kontroler DualSense, ale zdają się być najbardziej podjarani systemem dźwięku 3D. Ciężko to opisać bez usłyszenia, ale różnica pomiędzy lokacjami będzie od razu do wychwycenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News