WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy Jork i zakaz dla nowych samochodów spalinowych

25 września senator stanu Nowy Jork, Pete Harckham przedstawił ustawę, która po wejściu w życie zakaże sprzedaży wszystkich nowych samochodów spalinowych (osobowych i ciężarowych) w tym regionie.

Samochody spalinowe w stanie Nowy Jork

Ma mieć to miejsce do 2035 roku i dotyczy również części pojazdów terenowych, a nawet sprzętów, choć upiecze się ciężarówkom średniej i wysokiej wagi, które będą miały czas do 2045 roku. Oczywiście Harckham zaznaczył jednocześnie, że to przejście na pojazdy elektryczne chciałby zrealizować jeszcze wcześniej.

Ustawa wspomina również, że 22-osobowa Rada ds. Działań Klimatycznych w Nowym Jorku oraz agencje stanowe przyśpieszą rozwój przystępnych cenowo punktów ładujących dla EV. Dokładniej mówiąc, koncentruje się ona na zapewnieniu dostępu do ładowania w społecznościach o niskich dochodach.

Dodatkowo ustawa prosi o przyspieszenie procesów regulacyjnych, zmierzających do odejścia od zakładów produkujących paliwa kopalne, a postępy w tej kwestii mają zostać zgłoszone do 15 lipca 2021 roku.

Czytaj też: Hyundai stworzył nową markę! Czekamy na samochody elektryczne Ioniq
Czytaj też: Wzrost średniej mocy, samochody elektryczne są coraz mocniejsze
Czytaj też: Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Jednak to samo przejście na transport zeroemisyjny sprawi, że tylko w stanie Nowy Jork, generowane przez niego gazy cieplarniane zostaną ucięte o około 36%.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News