Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowa Supra Manharta, czyli Manhart GR 550

Wyjątkowa Supra od Manharta, Manhart GR 550, Supra Manharta

Odkąd Toyota postawiła na rzędowe, sześciocylindrowe silniki BMW w postaci B58 w Suprach, niektórym niekoniecznie się to podoba. Jednak, jako że ten silnik tunerzy znają już jak własną kieszeń, światło dzienne może oglądać m.in. ta wyjątkowa Supra od Manharta.

Supra Manharta, czyli GR 550

Manhart GR 550 zawiera w nazwie liczbę nie bez powodu, bo właśnie 550 koni mechanicznych mocy udało się wyciągnąć tunerowi z tego silnika. Znaczący wzrost podkreśla również 770 Nm moment obrotowy. Przerzucając te wartości na tylną oś i zmodyfikowane opony 295/25 ZR20, ta wyjątkowa Supra może dobijać do setki nawet w 3,5 sekundy.

Czytaj też: Toyota zapowiada GR Supra Sport Top ze zdejmowalnym dachem
Czytaj też: Nowa Supra, Corvette C8 i Porsche 911 Carrera S na jednym torze
Czytaj też: Toyota Supra 2.0 w pojedynku z Audi RS Q8

Aby odblokować tę moc, Manhart zainstalował nową turbosprężarkę razem z ulepszonymi rurami, wlotem powietrza z włókna węglowego, nową chłodnicą i układem wydechowym ze stali nierdzewnej. Dopieszczenie ECU zapewniło odpowiednią harmonię wszystkich współpracujących ze sobą elementów, co dopełniają ulepszenia po stronie zawieszenia.

Czytaj też: Toyota Supra w bratobójczym pojedynku innych silników
Czytaj też: Obejrzyj jak Toyota Supra 2020 skacze po leśnych trasach
Czytaj też: Poznaliśmy ceny nowych modeli Toyota Supra 2021

Manhart oferuje też w zestawie (opcjonalnie) sprężyny obniżające H&R i zestaw 20-calowych felg. Łatwo dostrzec również rozbudowaną dolną wargę modelu oraz wyjątkowe wykończenie tej Supry skąpanej w złocie. Sam wygląd wystarcza, aby wyróżnić GT 550 na rynku, a kwestia ceny tych ulepszeń jest tajemnicą tunera, którą pozna każdy zainteresowany po kontakcie.