Reklama
aplikuj.pl

System RealSense ID posłuży do rozpoznawania twarzy w bankomatach?

Intel pracuje nad technologią RealSense ID, która pozwala na uwierzytelnianie za pomocą twarzy. System ma znaleźć zastosowanie m.in. w bankomatach, ale nie tylko, bo możliwości wykorzystania jest wiele.

RealSense ID od Intela to innowacyjny system rozpoznawania twarzy

Technologia RealSense ID dzięki komunikacji z siecią neuronową pozwoli na rozpoznawanie twarzy na zupełnie innym poziomie niż ten, który znamy obecnie. Identyfikator skanuje kontur twarzy, a system dostosowuje się i uwzględnia zmiany fizyczne, które na naszej twarzy zachodzą. Zarost ani okulary nie będą już przeszkodą. Intel dodatkowo zaznacza, że RealSense ID rozpozna twarz w mniej niż sekundę i co najważniejsze, w różnych warunkach oświetleniowych. Ma on również być niezawodny niezależnie od karnacji twarzy, to ogromny plus biorąc pod uwagę fakt, że niektóre podobne systemy nie potrafią tego zrobić w przypadku osób ciemnoskórych.

Czytaj też: Jedna z funkcji komunikatora Telegram może zdradzać naszą lokalizację
Czytaj też: BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?
Czytaj też: Facebook postawi ultimatum – albo nasze dane, albo WhatsApp

Intel zaznacza, że ich priorytetem jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa uwierzytelnienia, bo wszystkie obrazy będą przetwarzane lokalnie i szyfrowane. Ma to zapobiec kradzieży tożsamości i uzyskania dostępu do obrazów przez osoby do tego nieuprawnione. System ma mieć również zabezpieczenia, które uniemożliwią uzyskanie dostępu za pomocą zdjęć czy filmów z twarzą lub masek.

Technologia będzie mogła zostać wykorzystana w bankomatach, dzięki czemu nie będzie już konieczności wpisywania PIN-u. Jednak to nie jedyne zastosowanie, bo RealSense ID idealnie sprawdzi się w inteligentnych zamkach, np. w systemie smart home, a także w panelach kontrolnych lub w punktach sprzedaży. Oczywiście zanim system trafi do bankomatów trochę to zajmie, bo urządzenia będą musiały zostać do niego dostosowane, a co najważniejsze sam system musi zostać zaakceptowany przez banki.