Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły GTA 6! Rockstar oraz świat gry przechodzą zmiany

gta 6

Poznaliśmy nowe wieści na temat nadchodzącego GTA 6. Tytuł powstaje dłużej, niż przewidywano, a spowodowane jest to ogromnymi zmianami w firmie.

Co słychać u GTA 6?

To, że nowe GTA 6 powstaje wiemy oficjalnie od samego Rockstara. Deweloperzy wprost w jednym ze swoich sieciowych wpisów poinformowali, o tym, że jedna z najbardziej wyczekiwanych gier świata jest już tworzona.

Wiemy, że dzięki długowieczności GTA V wielu z was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się stworzyć — i dlatego z radością możemy ogłosić, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto jest w trakcie realizacji. Ujawnimy więcej informacji, gdy tylko będziemy na to gotowi, więc zaglądajcie na Rockstar Newswire, gdzie trafiają wszystkie oficjalne wieści.

W imieniu całego naszego zespołu chcemy podziękować wam za wsparcie i nie możemy się już doczekać, by wspólnie z wami wkroczyć w przyszłość!

Czytaj też: Beta Multiversus przyciągnęła tysiące graczy, ale najważniejsze będą najbliższe dni

Od tamtej pory niczego oficjalnego się nie dowiedzieliśmy, ale informatorzy od czasu do czasu dostarczali pomniejszych informacji. Np. niedawno ujawnili, że w GTA 6 nie będzie trójki bohaterów.

Nowe przecieki z GTA 6 i Rockstara

Teraz pojawiła się kolejna część informacji na temat nadchodzącej gry i firmy jej tworzącej. Jak podaje Jason Schreier, ostatnie cztery lata w Rockstarze to niemała rewolucja. Deweloper wziął sobie do serca skargi pracowników i przemodelował swój system działania. Zmiany są tak duże, że nawet pracownicy zastanawiają się, jak wpłynie to na GTA 6. Od teraz w Rockstarze obcięto nadgodziny, a doświadczeni pracownicy służą pomocą tym z mniejszym stażem.

Jak podają deweloperzy, którzy rozmawiali z Schreierem – firma zmieniła w poważną firmę z „klubu chłopaków”. Deweloperzy mają teraz tradycyjne umowy o pracę, a do tego zapewniane dodatkowe dni wolne, ponad te, które wymusza prawo. Takie zmiany wpłynęły już na GTA 5, w którym z najnowszej wersji usunięto transpłciowe żarty, a do gry nie trafił tryb zwany Cops ‘n’ Crooks, który anulowano w trakcie procesów dotyczących George Floyda.

Czytaj też: Prace nad The Star Wars Knights of the Old Republic Remake wstrzymane

Co wiemy o GTA 6? Tytuł teoretycznie miałby zadebiutować do 2024 roku, ale w to nie wierzą nawet pracownicy, którzy opowiedzieli o problemach pandemicznych, połączonych z transformacją firmy. Tytuł potrzebuje zatem jeszcze trochę czasu, ale deweloperzy mają o wiele wyższe morale. Informator ujawnił także, że w GTA 6 pojawi się latynoska, która będzie grywalną postacią.

Nazwa kodowa GTA 6 to Project Americas. W GTA 6 głównym miastem będzie fikcyjna wersja Miami oraz otaczające miasto tereny. Świat gry już teraz ma być ogromny, a do tego pojawia się sporo wnętrz budynków. Gra ma z czasem ewoluować i zaczną pojawiać się dodatkowe miasta. Czyżby zatem GTA 6 nawet w trybie dla pojedynczego gracza było grą usługą?