Reklama
aplikuj.pl

Jak szybciej pobierać gry na PS5?

ps5, pobieranie

Okazuje się, że czasem stare sposoby działają najlepiej. Pobieranie gier na PS5 można przyśpieszyć w podobny sposób jak na PS4.

Macie bardzo szybkie łącze, a gry na PS5 pobierają się nie z taką prędkością jaką płacicie dostawcy sieci? Nie trzeba od razu dzwonić do pomocy technicznej czy grzebać w ustawieniach sieci. To po prostu specyfika konsoli i decyzje twórcze przy okazji tworzenia ich systemów operacyjnych sprawiają, że gra nie zawsze będzie pobierała się z pełną prędkością. Ale są trzy sposoby na to, aby przyspieszyć pobieranie gier na PS5. Co należy zrobić? W gruncie rzeczy – to samo co na PS4.

Czytaj też: Klawiatura mechaniczna czy membranowa? Podpowiadamy!
Czytaj też:
Tryb bezpieczny PS5. Jak uruchomić, co daje?
Czytaj też:
Graliśmy w League of Legends: Wild Rift. Czy LOL na Androida daje radę?

1. Zamknij gry

Nie wszyscy są świadomi tego, że PS5 nie zawsze pobierze grę z pełną prędkością jeśli mamy włączoną jakąś grę. Uruchomiona produkcja czy aplikacja mogą sprawić, że dany tytuł będzie pobierał się zdecydowanie wolniej. Nawet jeśli jesteśmy w menu głównym, a gra pozostaje sobie w tle – dalej nie uzyskamy pełnej prędkości. Jeśli zatem czekacie na pobranie ogromnych gier – warto w tym czasie wstrzymać się z graniem w coś innego. Wyłączcie grę i zobaczcie jak na Waszych oczach prędkość pobierania wzrasta.

Czytaj też: Jak przenieść zapis z PS4 na PS5?
Czytaj też:
Najczęstsze usterki w laptopach? FIXIT opowiedział nam o swojej pracy
Czytaj też:
Dirt 5 to gra dla osób, które nie grają. Dlaczego nextgenowa wersja też jest popsuta?

2. Test łącza

Wyłączyliście grę, a dalej nie da się jej pobrać z pełną prędkością? Spróbujmy czegoś innego. Okazuje się bowiem, że test prędkości naszego łącza wymusza jak najlepsze połączenie z PlayStation Network, które potem już pozostaje utrzymane. Jak to zrobić?

  • Wchodzimy w ustawiania
  • Wybieramy „Sieć”
  • Klikamy „Przetestuj połączenie internetowe”

Po sprawdzeniu naszego połączenia internetowego otrzymamy wynik. Teraz możemy sprawdzić w zakładce z pobierającymi się grami czy przypadkiem prędkość pobierania znacząco nie wzrosła.

Czytaj też: Pierwsze kilka gier na PS5 za mną. A więc tak czują się pecetowcy…
Czytaj też:
Porozmawiajmy o menu PS5
Czytaj też
: Czołgi Leopard w Wojsku Polskim

3. Uśpienie

Na koniec ostatni patent, o którym dużo osób nie wie. Konsola PS5 w trybie uśpienia znacznie szybciej pobiera gry. Wystarczy, że uśpimy sprzęt i gra będą lepiej się pobierać. Nawet jeśli przy włączonej konsoli widzieliśmy, że szacowany czas zakończenia pobierania wynosi X, to przy uśpieniu gra i tak szybciej pojawi się w całości na naszym dysku. Skąd wiedzieć, że gra „już jest”? Tutaj przyda się oficjalna aplikacja PlayStation na smartfony, która wyśle powiadomienie, gdy gra będzie już „Gotowa do gry” lub „Zainstalowana”.