Jak szybciej pobierać gry na PS5?

ps5, pobieranie

Okazuje się, że czasem stare sposoby działają najlepiej. Pobieranie gier na PS5 można przyśpieszyć w podobny sposób jak na PS4.

Macie bardzo szybkie łącze, a gry na PS5 pobierają się nie z taką prędkością jaką płacicie dostawcy sieci? Nie trzeba od razu dzwonić do pomocy technicznej czy grzebać w ustawieniach sieci. To po prostu specyfika konsoli i decyzje twórcze przy okazji tworzenia ich systemów operacyjnych sprawiają, że gra nie zawsze będzie pobierała się z pełną prędkością. Ale są trzy sposoby na to, aby przyspieszyć pobieranie gier na PS5. Co należy zrobić? W gruncie rzeczy – to samo co na PS4.

Czytaj też: Klawiatura mechaniczna czy membranowa? Podpowiadamy!
Czytaj też:
Tryb bezpieczny PS5. Jak uruchomić, co daje?
Czytaj też:
Graliśmy w League of Legends: Wild Rift. Czy LOL na Androida daje radę?

1. Zamknij gry

Nie wszyscy są świadomi tego, że PS5 nie zawsze pobierze grę z pełną prędkością jeśli mamy włączoną jakąś grę. Uruchomiona produkcja czy aplikacja mogą sprawić, że dany tytuł będzie pobierał się zdecydowanie wolniej. Nawet jeśli jesteśmy w menu głównym, a gra pozostaje sobie w tle – dalej nie uzyskamy pełnej prędkości. Jeśli zatem czekacie na pobranie ogromnych gier – warto w tym czasie wstrzymać się z graniem w coś innego. Wyłączcie grę i zobaczcie jak na Waszych oczach prędkość pobierania wzrasta.

Czytaj też: Jak przenieść zapis z PS4 na PS5?
Czytaj też:
Najczęstsze usterki w laptopach? FIXIT opowiedział nam o swojej pracy
Czytaj też:
Dirt 5 to gra dla osób, które nie grają. Dlaczego nextgenowa wersja też jest popsuta?

2. Test łącza

Wyłączyliście grę, a dalej nie da się jej pobrać z pełną prędkością? Spróbujmy czegoś innego. Okazuje się bowiem, że test prędkości naszego łącza wymusza jak najlepsze połączenie z PlayStation Network, które potem już pozostaje utrzymane. Jak to zrobić?

  • Wchodzimy w ustawiania
  • Wybieramy „Sieć”
  • Klikamy „Przetestuj połączenie internetowe”

Po sprawdzeniu naszego połączenia internetowego otrzymamy wynik. Teraz możemy sprawdzić w zakładce z pobierającymi się grami czy przypadkiem prędkość pobierania znacząco nie wzrosła.

Czytaj też: Pierwsze kilka gier na PS5 za mną. A więc tak czują się pecetowcy…
Czytaj też:
Porozmawiajmy o menu PS5
Czytaj też
: Czołgi Leopard w Wojsku Polskim

3. Uśpienie

Na koniec ostatni patent, o którym dużo osób nie wie. Konsola PS5 w trybie uśpienia znacznie szybciej pobiera gry. Wystarczy, że uśpimy sprzęt i gra będą lepiej się pobierać. Nawet jeśli przy włączonej konsoli widzieliśmy, że szacowany czas zakończenia pobierania wynosi X, to przy uśpieniu gra i tak szybciej pojawi się w całości na naszym dysku. Skąd wiedzieć, że gra „już jest”? Tutaj przyda się oficjalna aplikacja PlayStation na smartfony, która wyśle powiadomienie, gdy gra będzie już „Gotowa do gry” lub „Zainstalowana”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News