Reklama

T-Mobile rusza z siecią 5G

T-Mobile jednak nie czeka na Orange i zamiast od 1 lipca, już od 9 czerwca zaoferuje klientom dostęp do sieci 5G. Skorzystać będzie mógł każdy, kto posiada kompatybilny smartfon oraz odpowiednio nowy plan taryfowy.

5G T-Mobile na 2100 MHz

Sieć T-Mobile jest drugą w Polsce, z której będą mogli skorzystać klienci oraz pierwszą w paśmie 2100 MHz (dalej nie wiadomo co się dzieje z Play, który start zapowiadał na początku roku).

Czytaj też: Sieć 5G w Play. Dużo miast, niedużo nadajników

Na początku zasięg 5G obejmie Warszawę, okolice Łodzi, Krakowa, Poznania, Płocka, Wrocławia, Częstochowy, Rzeszowa, Opola, Kielc, Bielsko-Białej i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do końca czerwca zasięg obejmie w sumie 46 miast i miejscowości za pomocą 1600 nadajników.

Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska:

Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile. Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G. Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali

5G to niespotykana gama możliwości i naszym celem jest umożliwienie klientom skorzystania z nich tak, jak tego oczekują. Dzisiaj budujemy trwałą podstawę do rozwoju tej technologii, aby w kolejnych miesiącach i latach, bazując na nowych częstotliwościach, zaoferować użytkownikom pełnię możliwości technologii 5G.

Mapy zasięgu 5G w paśmie 2100 MHz wyglądają następująco:

Czytaj też: Orange zapowiada start sieci 5G. Razem z nimi powinien ruszyć T-Mobile

Jak korzystać z 5G w T-Mobile

Aby móc używać 5G w T-Mobile trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym jest posiadanie kompatybilnego urządzenia. W zasadzie niemal każdy smartfon z 5G powinien obsługiwać pasmo 2100 MHz, ale na razie oficjalnie mowa jest o LG V60 z oprogramowaniem V10e-EEA-XX oraz Xiaomi Mi 10 5G z oprogramowaniem MIUI Global SW: 11.0.11 | 11.0.11.0(QJBEUXM). Do tego dwa routery – ZTE MC801A z oprogramowaniem TMOPLMC801AV1.0.0B07 i Huawei h122-373 5G z oprogramowaniem w wersji 10.0.5.1(H612SP1C983).

Warunek drugi to posiadanie odpowiedniego planu taryfowego. Czyli oferty abonamentowej indywidualnej dostępnej od września 2019 roku lub biznesowej Magenta Biznes.

Warunek trzeci i ostatni – 5G trzeba włączyć. Odpowiednią usługę można znaleźć w aplikacji Mój T-Mobile. Przy zawieraniu nowej umowy lub jej przedłużaniu usługa będzie aktywna automatycznie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News