Reklama
aplikuj.pl

Prawdopodobnie poznaliśmy przyczyny tajemniczej choroby w Indiach

medycyna

Od kilku dni informujemy o tajemniczej chorobie rozprzestrzeniającej się wśród mieszkańców Indii. Liczba hospitalizowanych wzrosła, a eksperci być może poznali genezę tego zjawiska.

Naukowcy pierwotnie wykluczyli zakażenie SARS-CoV-2 wśród poszkodowanych oraz udział innych wirusów. Najnowsza hipoteza sugeruje, że winowajcą mogą być metale ciężkie: nikiel i ołów. Zatrucie nimi mogłoby być powiązane ze stosowanie pestycydów.

Czytaj też: Tajemnicza choroba w Indiach dotyka coraz większej liczby osób
Czytaj też: 10 innowacji, które odmienią medycynę
Czytaj też: Sztuczna inteligencja w medycynie

Z co najmniej 546 pacjentów przyjętych do szpitali na skutek mdłości, wymiotów, padaczki oraz utraty przytomności, hospitalizowanych jest nadal 148 osób.

Przyczyny tajemniczej choroby w Indiach mogą leżeć w stosowaniu tam pestycydów zawierających nikiel i ołów

Jeden z raportów wykazał, że w próbkach krwi części poszkodowanych wykryto ślady niklu i ołowiu. Sugeruje to, że do wystąpienia objawów tajemniczej choroby doprowadziły owe metale ciężkie, które mogą wchodzić w skład niektórych pestycydów.

Czytaj też: Czy medyczna marihuana naprawdę działa?
Czytaj też: Metale ciężkie w żywności – na co uważać?
Czytaj też: 10 najbardziej toksycznych miejsc na świecie

Tego typu środki są stosowane w stanie Andhra Pradesh, z którego pochodzi najwięcej hospitalizowanych. Przypominamy, iż jak do tej pory odnotowano jeden zgon powiązany z wymienionymi objawami, choć lokalni urzędnicy przekonują, że nie były one bezpośrednią przyczyną śmierci.