WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Cena tego 15,3-terabajtowego dysku SSD Was powali

Firma TeamGroup odbębniła właśnie premierę swojego najnowszego 2,5-calowego dysku SSD, modelu QX, który nie zachwyca prędkością, ale imponuje pojemnością.

Kiedyś każdy chciał mieć 128-gigabajtowego SSDeka na system. Później 500 i 1000 GB modele zaczęły coraz częściej trafiać do konsumenckich sprzętów, przyjmując na siebie gry. Teraz z kolei TeamGroup ma do sprzedania 15,3-terabajtowy model QX. Do czego wykorzystalibyście go?

TeamGroup określa model QX jako pierwszy w branży i największy jak dotąd dysk SSD w segmencie konsumenckim. Na jego pokładzie znalazły się najnowsze kości pamięci 3D QLC, których wskaźnik TBW wynosi oszałamiające 2560 zapisanych TB z 3-letnią gwarancją.

Według firmy jej 2,5-calowy dysk SSD QX jest wyposażony w inteligentną podwójną pamięć podręczną, a w tym pamięć podręczną SLC i bufor pamięci podręcznej DRAM. Dzięki temu zapewnia prędkość odczytu i zapisu rzędu kolejno 560 i 480 MB/s, czyli dosyć tradycyjne, jak na model SATA.

Czytaj też: Co kryje się za GeForce RTX 30? Technologiczne zaplecze nowych kart NVIDIA

Jest to pierwszy dysk klasy konsumenckiej o pojemności tak ogromnej, jak 15,3 TB, więc nic dziwnego, że kosztuje całe 3990 dolarów (prawie 15000 zł), czyli tyle samo, co flagowy procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X. Wszystko to zamknięte w standardowej, metalowej obudowie okraszonej złotymi barwami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News