Tesla Model S poprawiła swój zasięg i zapisała się na kartach historii

Model S, Tesla Model S, zasięg Model S, 402 mil Model S, zasięg Modelu S

Tesla oficjalnie stała się pierwszym producentem pojazdów elektrycznych, który oferuje samochód elektryczny typu BEV z tak wysokim zasięgiem.

W ramach najnowszych testów EPA Model S osiągnął ocenę zasięgu ponad 400 mil, a dokładniej mówiąc 402 mil, czyli prawie 647 kilometrów na jednym ładowaniu. Nie jest to przypadek, jako że firma Lucid Motors zapowiedziała, że jej wprowadzony jeszcze w tym roku na rynek EV będzie oferował właśnie ponad 400 mil zasięgu.

Odkąd Tesla wrzuciła na rynek swojego pierwszego Roadstera na bazie samochodu Lotusa, jest liderem w branży pojazdów elektrycznych dalekiego zasięgu, więc nic dziwnego, że tak walczy o utrzymanie tej korony. Tesla stale zwiększa wydajność i ulepsza technologię akumulatorów, aby pozostać na czele.

Tesla dostawy, dostawy Modeli Tesli, Tesla Model Y, ceny Tesli

Co ciekawe, z tym testem zasięgu Modelu S Tesli wiąże się ciekawa historia, bo tak naprawdę powinniśmy świętować 647 km zasięgu już wcześniej. W testach w maju EPA oceniła możliwości Modelu S na 391 mil, ale Elon Musk oskarżył agencję o niedotrzymanie odpowiedniej procedury.

Czytaj też: Prototyp nowego Forda F-150 nagrany z nową maskownicą

EPA to odrzuciła, więc Tesla dopracowała swoją technologię, aby Model S mógł teraz chwalić się tytułem pierwszego tak dobrego EV pod kątem zasięgu. Teraz samochody Tesli okupują cztery pierwsze miejsca zasięgu, które zamyka widoczny na zdjęciu wyżej Model Y z 316 milami (508 km).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News