Deepcool wypuścił właśnie na rynek nowe AiO, które na zdjęciach zachwyca wyglądem. Czy Castle 240 RGB będzie także zachwycało wydajnością i kulturą pracy?

Chłodzenie zostało zapakowane w standardowy karton. Wraz z nim otrzymujemy zestaw śrubek, instrukcję, hub USB oraz kontroler. Ten ostatni zasilany jest ze złącza SATA i musi być wewnątrz obudowy. Pozwala on na szybką zmianę podświetlenia w momencie, w którym płyta główna nie pozwala na kontrolę RGB (Castle 240 RGB jest zgodny ze wszystkimi systemami sterowania podświetleniem). Hub pozwala na podłączenie wentylatorów oraz pompki do jednego złącza 4 pin na płycie. Instrukcja dobrze wyjaśnia montaż. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Chłodzenie wygląda świetnie. Dużą robotę robią podświetlane wentylatory oraz nietypowy blok, który przypomina mi wieżę w zamku – zapewne stąd ta nazwa. Chłodnica ma wymiary 274 mm x 120 mm x 27 mm i pozwala na montaż dwóch 120 mm wentylatorów. Została ona wykonana z aluminium i posiada otwór do dopełniania cieczy w układzie. Wychodzą z niej dwa węże, które są bardzo elastyczne. Ich połączenie z blokiem jest ruchome. Sam blok, tak jak już pisałem, jest szary i bardzo wysoki. Na górze znajduje się świetne LEDowe podświetlenie, które można zsynchronizować z wentylatorami. Pompka pracuje z prędkością 2550 RPM a jej czas życia to 120 tysięcy godzin. Zasilana jest ona ze złącza 3 pin. Całość jest dobrej jakości – nie mam nic do zarzucenia.

Dołączone wentylatory to 120 mm modele, których prędkość wynosi maksymalnie 1800 RPM, przepływ powietrza 69,34 CFM, ciśnienie 2,42 mm H2O a głośność 30 dBA. Posiadają one 9 skrzydełek, które mają specjalne wycięcia poprawiające przepływ powietrza. Wentylatory zasilane są ze złącza 4 pin, a także wychodzi z nich dodatkowy kabel do sterowania RGB. Łączna ilość kabli w chłodzeniu to 6 więc ułożenie okablowania może zająć trochę czasu.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej