WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Deepcool GAMMAXX GT TGA

Właśnie otrzymałem do testów chłodzenie Deepcool GAMMAXX GT TGA. Różni się ono od podstawowej wersji tylko wyglądem. Ten dostosowano do sprzętu Asusa z rodziny The Ultimate Force. Czy testy potwierdzą brak większych zmian?

Chłodzenie zapakowane jest w karton utrzymany w kolorystyce TUF – czarno-żółtej. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy i tubkę pasty. Tym razem nie ma dołączonego kontrolera – producent zakłada, że mamy pasującą płytę główną TUF ze złączem RGB.

Rewelacyjny design

Deepcool GAMMAXX GT TGA ma wymiary 135 x 84,8 x 156 mm i waży 850 g. Jest to konstrukcja identyczna z poprzednią, czyli obecne są cztery 6 mm ciepłowody bezpośrednio dotykające procesora. Różnica dotyczy górnej części, która ma wzory charakterystyczne dla sprzętu TUF. Całość wygląda bardzo dobrze – podświetlenie RGB górnej części radiatora i wentylatora jest naprawdę bardzo ładne.

Wentylator to prawie ten sam model co u poprzednika. Nazwa różni się jedynie końcówką – jest 084. Jego maksymalna prędkość to 1500 RPM, głośność 27 dbA a przepływ powietrza 56,5 CFM.

 

Platforma testowa

 

 

Głośność

Niezła kultura pracy

Głośność jest bardzo podobna do poprzednika. Na maksymalnych obrotach chłodzenie jest słyszalne, ale na 1200 RPM jest już całkiem nieźle, a na 800 RPM nie usłyszycie tej konstrukcji.

Temperatury

Z wydajnością jest podobnie jak z głośnością. Chłodzenie jest podobne do standardowej wersji i do podobnie zbudowanej konkurencji. Deepcool GAMMAXX GT TGA spokojnie poradzi sobie z nowymi procesorami.

Podsumowanie

Deepcool GAMMAXX GT TGA kosztuje około 150 zł. W tej cenie jest to bardzo dobry wybór. Chłodzenie świetnie się prezentuje i w połączeniu ze sprzętem TUF będzie ono bardzo dobrze wyglądało. Kultura pracy i wydajność również są dobre.

Cooler poradzi sobie z nowymi procesorami oraz pozwoli na ich OC. W tej cenie warto rozważyć zakup tej konstrukcji w szczególności, jeśli ona Wam się podoba lub macie sprzęt z serii The Ultimate Force.

 

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.