Po dosyć nietypowej obudowie od Enermaxa, która charakteryzowała się dziwnymi wentylatorami, nadszedł czas na podobnie wykonane chłodzenie. Enermax Aquafusion 120 to dosyć małe AiO, które praktycznie wszędzie powinno się zmieścić. Pytanie tylko, czy jego wydajność będzie satysfakcjonująca?

Chłodzenie otrzymałem w czarnym kartonie. Wraz z nim w środku znajdziemy zestaw montażowy, kontroler RGB, tubkę pasty termoprzewodzącej, instrukcję oraz kable umożliwiające synchronizację podświetlenia. Montaż Enermax Aquafusion 120 jest naprawdę prosty i typowy dla AiO. Nie ma w nim nic, co mogłoby sprawiać problemy. Gwarancja wynosi 2 lata.

Enermax Aquafusion 120 wygląda przepięknie. Wentylator ma świetne, nietypowe podświetlenie, które w szczególności genialnie będzie wyglądało w obudowie StarryFort SF30. Sama pompka ma Aurabelt, który trochę przypomina podświetlenie stosowane w Krakenach. Wygląda to naprawdę świetnie i z pewnością posiadacze obudów z oknami będą mega zadowoleni.

Czytaj też: Test chłodzenia Deepcool Captain 240 Pro

Chłodnica ma wymiary 154 mm x 120 mm x 27 mm. Wychodzą z niej dwa węże o długości 400 mm. Powleczone są one materiałem i są całkiem giętkie. Ich połączenie z blokopompką jest ruchome, dzięki czemu prościej nad nimi zapanować. Pompka pracuje z prędkością 3100 RPM. Jej MTBF wynosi 50 tysięcy godzin, a podłącza się ją do złącza 4 pin. Podstawka jest miedziana. Blok ma specjalną technologię nazwaną SCT (Shunt-Channel-Technology), która ma zapewniać wysoką wydajność chłodzenia.

Dołączony wentylator to 120 mm model Squa RGB. Jego maksymalna prędkość wynosi 2000 RPM, głośność 32,6 dBA, przepływ powietrza 79,8 CFM, a ciśnienie 3,6 mmH2O. Wychodzi z niego złącze 4 pinowe – wentylator ma PWM.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!