WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test laptopa Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Podsumowanie testu Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 w testowanej wersji powinien kosztować około 4600 zł. Uważam, że jest to bardzo ciekawa propozycja wśród laptopów 17 calowych dla graczy. Ale po kolei.

Testowany notebook zdecydowanie przypadł mi do gustu pod względem wyglądu. Jest on gamingowy ale też na tyle elegancki, że nie ma co się wstydzić na spotkaniach biznesowych czy na studiach. Jest on także dosyć łatwy do przenoszenia. Klawiatura czy gładzik również są poprawne, ale za to głośniki znacznie przeskoczyły moje oczekiwania – są one całkiem niezłe. Laptop oferuje sporo złączy, choć brakuje mi Thunderbolata czy choćby jednego złącza USB 3.1 Gen2.

Ekran jest dobry, co jest sporym sukcesem jak na laptop gmaingowy. Jego największą wadą jest punkt bieli oraz nierównomierność podświetlenia. Poza tym całkiem nieźle daje on sobie radę w grach. Testowana wersja ma tylko 512 GB dysk NVMe, co może okazać się za małym dla graczy. Podobnie jest z pamięcią RAM. Jednakże warto pamiętać, że dyski i pamięci można łatwo rozszerzyć w razie takiej potrzeby.

Na Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 z pewnością nie pogracie w najnowsze tytuły przy maksymalnych detalach. GTX 1650 jest na to zwyczajnie za słabą kartą graficzną i tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Jednakże po zmniejszeniu detali nie będzie problemu z nowymi tytułami. Sam dysk NVMe jest całkiem wydajny. Gracze docenią też dobrą kartę WiFi, któa zapewni niskie opóźnienia w grach.

Z Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 można korzystać podczas podróży. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie starczy Wam baterii przy domyślnych ustawianiach na podróż to warto włączyć zintegrowaną kartę graficzną oraz obniżyć jasność. Temperatury podzespołów podczas obciążenia są całkowicie akceptowalne. Także sam throttling jest niski i procesor pracuje z całkiem niezłą częstotliwością pod obciążeniem. Minusem jest za to kultura pracy pod obciążeniem – Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 jest bardzo głośny.

Jeśli szukacie 17,3 calowego laptopa w cenie poniżej 5000 zł to warto zastanowić się nad testowaną konstrukcją. Mnie się ona spodobała stąd otrzymuje ode mnie dwa odznaczenia.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.

Spis treści:
WRÓĆ DO STRONY 1
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1