Szwedzki producent ostatnio zaprezentował nie tylko nowe obudowy z RGB, ale także wentylatory. Są to modele Fractal Design Prisma, których wygląd zachwycił mnie w przypadku obudowy Define S2 Vison. Czy osobno, we współpracy z kontrolerem Adjust R1, również wypadną świetnie?

Prisma AL-12 PWM

Wraz z pierwszym wentylatorem otrzymujemy tylko cztery śrubki – nic więcej w opakowaniu nie ma. Wentylator wygląda przepięknie. Ma on ARGB 5V, dzięki czemu można ustawić na nim praktycznie co się chce.

Prisma AL-12 PWM ma 7 skrzydełek, które zostały tak zaprojektowane, aby zmaksymalizować przepływ powietrza. Po bokach, w miejscu na śruby, znajdują się gumowe podkładki antywibracyjne. Z wentylatora wychodzą dwa kable – 4 Pin z PWM oraz 5V RGB. Ich długość to 500 mm.

Przejdźmy teraz do specyfikacji. Maksymalna prędkość Prisma AL-12 PWM wynosi 2000 RPM. Przepływ powietrza jest wtedy równy 85,71 CFM, ciśnienie 2,78 mmH2O, a głośność 32,7 dBA. Śmigło ma łożysko LLS.

Prisma AL-14 PWM

Drugi z wentylatorów różni się od pierwszego rozmiarem – jest to 140 mm konstrukcja. Zmiana jest więc w specyfikacji. Maksymalna prędkość to 1700 RPM, przepływ powietrza 103,85 CFM, ciśnienie 2,38 mmH2O, a głośność 34,1 dBA.

Cała reszta jest taka sama jak u poprzednika, czyli w dalszym ciągu mamy ARGB, które stwarza niesamowity efekt, 7 skrzydełek oraz gumowe podkładki w miejscu montażu.

Adjust R1

Jeśli nie macie płyty głównej obsługującej ARGB to warto zainwestować w kontroler. Adjust R1 jest jedną z takich propozycji. Jego wymiary to 45 x 17 x 8 mm i wazy on 14 g. Pracuje on z ARGb 5V i wraz z nim otrzymujemy rozdzielacz ARGB – pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń. Kontroler pozwala na zmianę koloru, trybu pracy, prędkości zmiany kolorów czy zmianę jasności. Jest więc wszystko co jest nam niezbędne do ustawienia wybranego podświetlania. Jeszcze jedna ważna informacja – Adjust R1 podłącza się do złącza SATA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!