Toyota C+pod, czyli 12 elektrycznych koni i nadwozie z plastiku

Toyota C+pod, C+pod,

Mały pojazd elektryczny z Tokyo Motor Show 2019 nie jest jedynie konceptem, co potwierdza premiera Toyota C+pod, czyli szalenie kompaktowego pojazdu elektrycznego.

Toyota C+pod, czyli mały BEV za 60000 zł

W rzeczywistości Toyota wspominała, że pod koniec 2020 roku C+pod zadebiutuje, ale pandemia i wątpliwości związane z zastosowaniem tego BEV mogły budzić co do tego pewne obawy. Co tu jednak dużo mówić, taki kompaktowy samochodzik elektryczny spisze się idealnie w miastach i to nawet z dwoma osobami oraz skromnym bagażem na pokładzie.

Czytaj też: Toyota GR Supra Sport Top ujawniona
Czytaj też: Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy
Czytaj też: 
Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10

Toyota C+pod ma 2490 milimetrów długości, 1290 mm szerokości i 1550 mm, więc mowa tutaj o takim mniejszym Smarcie, którego zewnętrzne panele nadwozia są wykonane z tworzywa sztucznego. Stąd waga rzędu 690 kilogramów, która pomaga w uzyskaniu wyższej prędkości oraz zasięgu.

Czytaj też: Prototyp Toyota Tundra 2022 na dotychczas najlepszych zdjęciach
Czytaj też: 
Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: 
Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

C+pod jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 12,3 koni mechanicznych i 56 Nm momentu obrotowego, który napędzając tylną oś, rozpędza całość do 60 km/h. O zasięg dba akumulator litowo-jonowy o pojemności 9,06 kWh, mogący osiągnąć do 150 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu.

Obecnie C+pod Toyoty jest do kupienia za prawie 60000 zł, ale tylko w Japonii. Dostępność na innych rynkach jest obecnie tajemnicą.