Reklama
aplikuj.pl

Toyota GR Supra Sport Top ujawniona

Toyota GR Supra Sport Top

Już wcześniej Toyota zapowiedziała GR Supra Sport Top ze zdejmowalnym dachem, a dziś ten wyjątkowy model właśnie zadebiutował.

Premiera Toyota GR Supra Sport Top

Ten model zaszczycił swoją obecnością tegoroczne cyfrowe targi SEMA, pokazując swojego ducha Supr z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Wchodząc w szczegóły, Toyota twierdzi, że ucinając dach modelowi A90, inżynierowie inspirowali się A80 targa Supra. Najwięcej jednak w Toyota GR Supra Sport Top widać zeszłorocznej edycji Heritage Edition w stylu retro.

Czytaj też: Prototyp Toyota Tundra 2022 na dotychczas najlepszych zdjęciach
Czytaj też: 
Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: 
Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Toyota GR Supra Sport Top powstał poprzez wycięcie dachu z modelu A90 i następnie dopasowanie dwóch paneli kompozytowych wydrukowanych w 3D i zaprojektowanych tak, aby idealnie pasowały do ​​kształtu pojazdu. Finalnie otrzymaliśmy Suprę, mogącą jeździć z otwartym dachem, ale też szybko zmienić swój charakter na coupe.

Oryginalne kształty samochodu zostały w dużej mierze zachowany dzięki zastosowaniu oryginalnego nadproża przedniej szyby i zewnętrznych kształtów konstrukcji nadwozia dachu po stronie kierowcy i pasażera. Oczywiście teraz model GR Supra Sport Top wzbogacił szereg wzmocnień nadwozia i podwozia.

Czytaj też: Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy
Czytaj też: 
Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10
Czytaj też:
 Musicie spojrzeć na tego Lexusa spowitego w chromie

Finalnie nie wiemy, jak wielkie są szansę na powrót modeli Supra targa, ale ten koncept nie powstał bez przyczyny. Może Toyota bada rynek?