WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznaliśmy datę premiery Toyota Mirai nowej generacji. To cacko napędza wodór!

Na naszych drogach (i nie tylko) elektryczne samochody są rzadkością, a co dopiero te napędzane wodorem. Toyota nie zważa jednak na problem popularności oraz infrastruktury i zapowiedziała premierę modelu Mirai nowej generacji.

Data premiery Toyoty Mirai nowej generacji

Toyota Mirai drugiej generacji zadebiutuje w grudniu, zgodnie z nowym, oficjalnym zwiastunem firmy, która próbuje przepchnąć technologię wodorową tym sedanem, wykorzystującym wodorowe ogniwa paliwowe.

Czytaj też: Czy warto kupić elektrycznych samochód? Oto 10 powodów od Volkswagena
Czytaj też: 
Toyota o zapotrzebowaniu na sedany. SUVy i crossovery to nie wszystko!
Czytaj też: 
Toyota Camry już oficjalnie na 2021 rok

Niestety Toyota nie ujawniła wiele szczegółów technicznych dotyczących Mirai drugiej generacji, poza tym, że ten sedan będzie dzierżył napę na tylne koła. Względem koncepcji sprzed roku, Toyota przerobiła nowego Mirai w myśl bardziej obłych kształtów i zmniejszyła go, czego owocem jest konwencjonalny, ale elegancki czterodrzwiowy sedan.

Czytaj też: Toyota Corolla w wydaniu Apex może zachwycić
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach
Czytaj też: Nowe wykończenie Toyota RAV4 Hybrid, to idealny przykład fine-wine

Toyota miała w planach rozszerzenie zasięgu Mirai drugiej generacji o 30 procent, czyli chciała z obecnych 502 kilometrów zrobić około 653 km na jednej wymianie wodorowych ogniw paliwowych. Więcej szczegółów na temat tego sedana poznamy już za dwa miesiące.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News