Reklama

Co zyskuje Toyota Supra 2020 po ulepszeniu Manharta?

Toyota Supra, Supra 2020, Supra Manhart, Manhart Supra GR 450, Supra GT 450, stuningowana Supra, Supra po tuningu

Firma tuningowa Manhart skupia się głównie na BMW, a jako że Toyota ostatnio często z nim współpracuje, nic dziwnego, że doczekaliśmy się tuningowej wersji Supry 2020.

Najlepiej wspomnieć tutaj o modelu BMW Z4 oraz Supra, bo ich najnowsze wydania mają wiele wspólnych elementów. Warto też przypomnieć, że Manhart wydał w zeszłym roku aktualizację do Z4, zwiększając moc do 440 koni mechanicznych, a dzisiaj ogłosiła pakiet dla nowej Supry.

Po pieczołowitym podrasowaniu samochodu przez Manhart, ten ma już się nazywać Supra GR 450. Podczas gdy fabryczny model chwali się mocą 340 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego, jego podkręcona wersja wyciska już 450 KM i 650 Nm, a wykorzystuje ten sam turbodoładowany silnik rzędowy o pojemności 3 litrów.

Czytaj też: Wyjątkowe Porsche 911 od Singer do kupienia z drugiej ręki

Zmianie doczekało się ECU i układ wydechowy, a znacznie więcej zmian dosięgnęło tego, co widać i co zawsze ma cieszyć oko. Supra 2020 od Manharta obniża się bowiem za sprawą sprężyn H&R, otrzymuje ulepszenia wizualne na nadwoziu z ewidentnym zachwytem czerwonymi akcentami oraz nowe felgi w trzech wykończeniach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News