WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Toyota wypnie się na fanów modelu Yaris w USA

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu CarBuzz, tak jak Toyota nie chciała wprowadzić modelu Yaris GR do USA, tak teraz po 2020 roku modelowym może pójść dalej i wycofać Yarisa całkowicie.

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynikało, że Yaris na 2020 rok modelowy zarówno w wersji hatchback, jak i sedan nie doczeka się kolejnego wydania w Ameryce. Na to wskazuje przynajmniej notatka od Toyoty, która wyciekła, a która była pierwotnie kierowana do „wszystkich południowo-wschodnich dealerów Toyoty i dyrektorów generalnych”.

Ta brzmi następująco, a jest autorstwa Christine Henley, menadżera ds. Komunikacji w Ameryce Północnej Toyoty:

Sedan Yaris i Yaris Hatchback nie będą dostępne w roku modelowym 2021. Rok modelowy 2020 będzie ostatnim rokiem dla Yaris. Czerwiec 2020 będzie ostatnim miesiącem produkcji dla sedana Yaris i Yaris Hatchback dla Stanów Zjednoczonych.

Jeśli raport okaże się prawdziwy, oznacza to, że wkrótce dwa z najbardziej przystępnych cenowo nowych samochodów na rynku amerykańskim znikną. Ich ceny dla kolejno hatchbacka i sedana zaczynają się bowiem od 15650 i 17750 dolców.

Czytaj też: Jaguar połączy model XE i XF w sedana lub hatchbacka?

Jednak może Toyota planuje wprowadzić do USA wersję europejską? Yaris na dwóch kontynentach bazuje bowiem na zupełnie odmiennych platformach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News