Płaski, czy zakrzywiony? Z tym transformującym się ekranem sam decydujesz

LG Display, transformujący się ekran, transformujący ekran, ekran LG Display, LG Display 2021

Zakrzywione ekrany do grania i płaskie do oglądania – taka zasada sprawdza się praktycznie u każdego, dlatego LG Display na tegorocznych targach CES zawita z tym transformującym się ekranem.

Bendable CSO od LG Display

Chociaż zakrzywione ekrany są już z nami od prawie 8 lat, do tej pory żaden producent nie połączył tych najlepszych elementów z dwóch światów. Zmieni to LG, ujawniając 48-calowy wyświetlacz Bendable Cinematic Sound OLED (CSO) na CES 2021, który ma promień krzywizny do 1000R, co oznacza, że ​​może zginać się do promienia 1000 mm.

Czytaj też: Mercedes Hyperscreen na zwiastunie. Ten ekran zdominuje każde wnętrze
Czytaj też: Warner zmienia strategię i świat kina – filmy w 2021 na dużym ekranie i w HBO Max
Czytaj też: Eluktronics QHD Edition pierwszymi na świecie laptopami z tak świetnym ekranami

Warto zwrócić szczególną uwagę na słowo “może”, bo w rzeczywistości ten ekran można zginać i prostować do tego 1000 mm promienia do woli. Niezależnie od tego, czy jest zakrzywiony, czy płaski, zachowuje wszystkie cechy charakterystyczne wyświetlaczy OLED, a dzięki technologii CSO, pełni też funkcję głośnika.

Czytaj też: Deformujący się ekran dotykowy zamiast klawiatury w MacBookach
Czytaj też: Tak wygląda ekran Google Pixel 5 Pro
Czytaj też:
Polska premiera ThinkPad X1 Fold Lenovo. To laptop ze składanym ekranem

Niestety ciągle nie znamy szczegółów dotyczących ceny i dostępności. Jeśli jednak ten ekran nie zadebiutuje na rynku w tym roku, to z pewnością już za kilka lat transformujące się ekrany nie będą nas dziwić