Reklama
aplikuj.pl

Uber też wprowadza samochody z szybką i sprawdzi używanie maseczek

Uber to kolejna firma transportowa, która wprowadza możliwość zamówienia przejazdu samochodem ze specjalną szybką. Aby odgrodzić pasażerów od kierowcy. Dodatkowo jest jedyną firmą, która wprowadza możliwość weryfikacji za pomocą aplikacji mobilnej, czy kierowca ma założoną maseczkę.

UberX z Przesłoną

Najbardziej ekonomiczny wariant Ubera pozwala na wybranie przejazdu pojazdem, w którym kierowca jest odgrodzony od pasażera specjalną szybką. Firma przygotowywała się do tego już od maja, zamawiając przesłony dla wszystkich swoich kierowców.

W sumie na środki bezpieczeństwa Uber wydał w Polsce już ponad milion złotych. Docelowo w przesłonę mają być wyposażone wszystkie samochody, również w opcjach Select i Black.

Oprócz tego, kierowcy którzy z własnej kieszeni zakupią środki ochrony osobistej mogą liczyć na zwrot kosztów zakupu.

Sprawdź, czy kierowca ma maseczkę

Przed zalogowaniem do platformy przejazdowej, każdy kierowca Ubera przechodzi weryfikację. Musi zrobić sobie selfie, a automat sprawdzi, czy ma zakryty nos i usta. Dzięki temu pasażerowie mogą być pewni, że kierowca ma założoną maseczkę.

Czytaj też: FreeNow z usługą Lite + Screen. Oddziel się szybą od kierowcy

Ochrona działa też w drugą stronę. Jeśli maseczki nie ma pasażer, kierowca może anulować przejazd bez konsekwencji finansowych. Analogicznie przejazd może też anulować klient jeśli kierowca nie będzie miał zasłoniętej twarzy.

Informacje o standardach bezpieczeństwa znajdą się też w aplikacji Ubera.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News