WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ubisoft wychodzi z pomysłem na walkę z molestowaniem w pracy

Nie tylko branża gier ma z tym problem, ale w ostatnich dniach jej obrywa się najbardziej. Dlatego właśnie Ubisoft postanowił przedsięwziąć stosowne kroki do zapewnienia wszystkim pracownikom należytego komfortu i spokoju w miejscu pracy.

Ten francuski wydawca spotkał się przed kilkoma dniami z poważnymi zarzutami wykorzystywania seksualnego i niewłaściwego postępowania wielu z wysoko postawionych pracowników. Skończyło się na tym, że Ubisoft zawiesił dwóch członków kierownictwa, ale to nie koniec wysiłków firmy.

Według nowego raportu serwisu Gamasutra Ubisoft postanowił nawet założyć stosowną radę, aby lepiej radzić sobie z problemem molestowania, znęcania się i seksizmu w pracy. Tak przynajmniej wynika z wiadomości, w posiadanie której wszedł serwis (via VG247).

Ta wspominała o planie utworzenia „multidyscyplinarnej grupy roboczej”, której zadaniem będzie opracowanie „lepszych rozwiązań i narzędzi do wykrywania, zgłaszania i rozwiązywania wszelkich incydentów lub poważnych problemów bezzwłocznie i bezstronnie”. W tych dochodzeniach pomoże również bezstronna grupa zewnętrzna.

Czytaj też: Tech demo Unreal Engine 5 obciążało kartę graficzną jak… Fortnite

Ubisoft uruchomi także specjalne narzędzie, dzięki któremu pracownicy będą mogli anonimowo zgłaszać wszelkie odchylenia w zachowaniu współpracowników i przełożonych, które uważają za niewłaściwe. Mało tego, wysoko postawieni pracownicy przejdą też obowiązkowe szkolenie w zakresie różnorodności i integracji.

Z czasem dołączą do tego szkolenia w zakresie nękania, seksizmu i wszelkich form dyskryminacji w miejscu pracy. Z kolei wspomniana rada będzie przeglądać wszelkie zgłoszenia i przeprowadzać stosowne dochodzenie. Warto podkreślić samą wagę anonimowości w zgłaszaniu problemów – ta może okazać się kluczowa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News