Reklama
aplikuj.pl

Vanish Mode, czyli znikające wiadomości na Messengerze i Instagramie

messenger

Vanish Mode, czyli znikające wiadomości, zaczynają już pojawiać się na Messengerze i Instagramie. Na razie tylko w USA, ale w planach Facebooka jest globalne wprowadzenie nowej funkcji.

Vanish Mode na Messengerze i Instagramie

Niedawno funkcja znikających wiadomości została wprowadzona w komunikatorze WhatsApp, a teraz Facebook zaczyna dodawać ją także w Messengerze i komunikatorze na Instagramie. Skończył się czas, gdy obie te aplikacje służyły tylko do wymiany wiadomości ze znajomymi, teraz znajdziemy w nich taki ogrom różnych opcji, że pisanie schodzi na dalszy plan. Obecnie Facebook wprowadza Vanish Mode, choć działać on będzie nieco inaczej niż w WhatsAppie.

Vanish Mode aktywujemy w konkretnym okienku chatu. Nasz rozmówca będzie poinformowany o tym, że mamy aktywowaną tę funkcję. Po włączeniu znikających wiadomości wszystko co wysyłamy, czyli gify, filmy, zdjęcia, emotikony a przede wszystkim tekst, zniknie zaraz po przeczytaniu i opuszczeniu przez nas konwersacji.

Czytaj też: Google usunie nieaktywne konta i dawno nieruszane dane
Czytaj też: Nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google wkrótce zostanie ograniczona
Czytaj też: Na wizytę w punkcie sprzedażowym Play umówimy się przez Booksy

Facebook dodał już tę opcję w Messengerze w USA, potem trafi ona też do wiadomości na Instagramie, które u wielu użytkowników są już zintegrowane z facebookowym komunikatorem. Vanish Mode włączymy bezpośrednio w oknie chatu. Co istotne, przy włączonej funkcji znikających wiadomości zostaniemy poinformowani o zrobieniu przez naszego rozmówcę zrzutu ekranu.

Jeszcze nie wiadomo kiedy ta opcja trafi do Polski, ale powinniśmy się jej spodziewać w najbliższych miesiącach.