Reklama

Dlaczego Volkswagen nie zaszyci Ameryki hybrydowym Golfem GTE?

Volkswagen Golf GTE, Ameryka Golf GTE, hybrydowy Golf Ameryka, Golf hybryda w Ameryce

Mając na swoim kontynencie Volkswagena, możemy być poniekąd szczęśliwi, jako że ten właśnie producent ma wielkie plany z elektrycznymi samochodami. Nie wszystko jednak, co od VW trafia do Ameryki.

Jeśli więc akurat czytacie nas zza Wielkiego Oceanu i mieliście nadzieję kupić nowego hybrydowego hot hatcha szczególnie od Volkswagena, to muszę Was rozczarować. Hybrydowy Volkswagen Golf GTE typu plug-in w Stanach Zjednoczonych nie zadebiutuje, co potwierdzają informacje z serwisu Autoblog.

Jasne – Ameryka Północna nie jest kompletnie pomijana w planach sprzedażowych Volkswagena, który zawita tam z Golfem GTI, czy nawet Golfem R.

Czytaj też: Ktoś nagrał testy VW Golfa GTI TCR na torze

Jak jednak stwierdziła Megan Closset, kierownik produktu w Golf w USA:

Na razie nie planuje się sprzedawania GTE w Stanach Zjednoczonych. Nie sądzę, aby kiedykolwiek można było bezpiecznie powiedzieć, że coś jest w 100% wykluczone, ale obecnie skupiamy się na Golfie GTI i Golfie R.

Rozumowanie Volkswagena jest proste: taki model nie zapewni marce odpowiednio wysokiego zysku, aby wprowadzenie go do USA miało sens. Najwyraźniej głównym czynnikiem ograniczającym jest sam koszt, ponieważ hybrydy typu plug-in są droższe niż zwykłe, które są obecnie tak powszechne w Stanach Zjednoczonych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News