Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen Tayron wygryzie z rynku wariant Tiguana?

Samochody Volkswagena w Chinach, to istny chaos, kiedy popatrzymy na nie, mając z tyłu głowy ofertę tego producenta w Europie. Zwykle ograniczone na ten rynek modele nie wychodzą poza granice państwa, ale Tayron może to zmienić.

Volkswagen Tayron zastąpi Tiguana w Europie?

Zaprezentowany w marcu 2018 roku w formie koncepcji Advance Mid-Size SUV, Tayron jest jednym z modeli Volkswagena ograniczonych tylko do rynku chińskiego, ale to wkrótce może się zmienić. Tak przynajmniej czytamy w nowym raporcie Automotive News Europe, według którego ten SUV oparty na platformie MQB pojawi się w Europie w najbliższych latach.

Czytaj też: Przyspieszenie Golfa GTD, czyli moc diesla Volkswagena 8. generacji
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

Nie są to jakieś tam wyssane z palca informacje, czy przekazane w tajemnicy dziennikarzom przecieki, a plan wspomniany w wewnętrznym dokumencie Volkswagena. Ten wskazuje, że siedmioosobowy SUV Tayron będzie montowany w fabryce w Wolfsburgu w Niemczech, choć oficjalnie wspomina się o modelu „zorientowanym na Tayron obecnie produkowanym w Chinach”.

Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena
Czytaj też: Taosa widzę w tym e-Tharu, czyli elektryczny Volkswagen dla Chin
Czytaj też: Rendery ID.4 Coupe. Tak może wyglądać kolejny elektryczny Volkswagen

Serwis Automotive News Europe twierdzi, że nowy SUV ma zastąpić siedmiomiejscowego Tiguana Allspace, ale nastąpi to dopiero w 2024 roku albo później, czyli kiedy Tayron doczeka się nowej generacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News