WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Automatyczne parkowanie Volkswagen Touareg już dostępne

Automatyczne parkowanie Volkswagen Touareg już dostępne

Hybrydowy Volkswagen Touareg R jest już dostępny w Polsce, ale dziś nie o nim, a o wszystkich modelach Touareg z funkcją Park Assist. Dzięki niej bowiem kierowca może sterować tym modelem za pośrednictwem smartfona.

Zdalnie sterowany Volkswagen Touareg

Touareg korzysta z 12 czujników ultradźwiękowych i czterech kamer działających w ramach systemu „Area View” monitorującego otoczenie pod kątem 360 stopni. Kamery znajdują się na przedniej szybie, lusterkach zewnętrznych i na pokrywie bagażnika. Volkswagen stosuje w tym wypadku tzw. „Sensor Fusion”, umożliwiający optymalne rozpoznawanie obiektów. 

Czytaj teżPrzyspieszenie Golfa GTD, czyli moc diesla Volkswagena 8. generacji
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: 
Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

Volkswagen Touareg został tym samym wyposażony w autonomiczne funkcje zorientowane na parkowanie. Mówiąc dokładniej, samochód wykorzystuje swój system asystujący Park Assist Plus (rozwinięcie Park Assist) i za sprawą smartfonu może autonomicznie wyjechać lub wjechać na miejsce do parkowania.

Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena
Czytaj też: Taosa widzę w tym e-Tharu, czyli elektryczny Volkswagen dla Chin
Czytaj też: Rendery ID.4 Coupe. Tak może wyglądać kolejny elektryczny Volkswagen

Realizuje się to albo ze smartfona, stojąc na zewnątrz, albo siedząc wewnątrz poprzez system infotainment. Dzięki temu przy niefortunnym zaparkowaniu Touareg sam wyjedzie z miejsca, pozwalając nam otworzyć drzwi, a nawet sam na nie zaparkuje, kiedy akurat gdzieś się spieszymy. Pokaz tego możecie obejrzeć tutaj.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News