Reklama
aplikuj.pl

Waymo wreszcie rusza z autonomicznymi taksówkami dla wszystkich

Waymo będący własnością Alphabet, który z kolei podlega firmie Google, wreszcie rozpoczął udostępnianie swoich autonomicznych taksówek w takiej formie, na jaką czekaliśmy.

Autonomiczne taksówki Waymo

Waymo testuje swoją flotę autonomicznych minivanów Chrysler Pacifica od 2017 roku i początkowo do tej usługi miała dostęp niewielka liczba mieszkańców Phoenix zarejestrowanych w programie Early Rider. Do tej zmieniło się to drastycznie, a niedawno zamawiając taksówkę, klienci grali w ruletkę, nie wiedząc, czy dany samochód przyjedzie bez, czy z czuwającym kierowcą za kółkiem.

Teraz jednak (od 8 października) każdy, kto decyduje się na przejazd taksówką Waymo może być pewny, że podróż minie mu w samotności… poniekąd. Jak informuje Forbes, początkowa dostępność tego w pełni autonomicznego trybu będzie ograniczona do strefy 580 kilometrów kwadratowych wokół miasta Chandler.

Czytaj też: Audi Q4 E-Tron Sportback wyszpiegowane ze stalowymi felgami
Czytaj też: Wiedzieliście że Jeep tworzy opancerzone SUVy Grand Cherokee?
Czytaj też: Nowe wykończenie Toyota RAV4 Hybrid, to idealny przykład fine-wine

Samochody będą regularnie czyszczone przez AutoNation, a każdy z nich będzie również wyposażony w zmodernizowany system oczyszczania powietrza i będzie miał przygotowane chusteczki dezynfekujące i środek do dezynfekcji rąk. Słusznie, jako że nadal mierzymy się z warunkami pandemicznymi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News