WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Według patentu Microsoft ma swój pomysł na składane ekrany

Według patentu Microsoft ma swój pomysł na składane ekrany

Ostatnio do urzędu patentowego Microsoft zgłosił swoje kolejne odkrycie, które wskazuje na to, że firma chce pójść w składane ekrany. Jednak nie byle jakie i niebazujące na dotychczasowych rozwiązaniach, a na czymś zupełnie innym. 

Czytaj też: Recenzja Surface Pro 6 – drogi, ale świetny laptop

My o patencie dowiadujemy się może i teraz, ale ten został tak naprawdę złożony w lutym ubiegłego roku. Jego autorzy opisali proponowane podejście technologiczne w streszczeniu, gdzie ujawnili, że technologia „rozwiązuje jeden lub więcej z powyższych problemów, zapewniając wielostronny dostęp magnetyczny do cewki elektromagnetycznej wielozakładowego urządzenia komputerowego w obecności jednej lub więcej struktur metalowych”.

Pomysł sprowadza się więc do nowatorskiego zastosowania cewki elektromagnetycznej, ale cały patent jest znacznie bardziej złożony. Zastosowań takiego rozwiązania w przypadku Microsoftu może być wiele, jak np. wykorzystanie niego do laptopów SurfaceJak czytamy w opracowaniu:

Przegub mechaniczny łączy pierwszą część urządzenia komputerowego i drugą część urządzenia komputerowego w taki sposób, że pierwsza strona jest ustawiona tak, aby była skierowana w stronę trzeciej strony, a cewka elektromagnetyczna zachodzi na pierwszą szczelinę przelotową i drugą szczelinę przelotową wzdłuż osi przebiegającej prostopadle do pierwszej części urządzenia komputerowego i drugiej części urządzenia komputerowego.

Obwody sterujące dostosowują dopasowanie, aby skompensować różne konfiguracje fizyczne, a oprogramowanie układowe przełącza konfigurację częstotliwości radiowej, w tym między innymi napięcie napędu, synchronizację fazową modulacji amplitudy (ALM), DLMA (amplituda modulacji obciążenia dynamicznego) i DPC (dynamiczna kontrola mocy), zmieniając się między różnymi konfiguracjami fizycznymi.

Czytaj też: Recenzja InkBook Prime HD

Źródło: Techxplore