Ostatnio do urzędu patentowego Microsoft zgłosił swoje kolejne odkrycie, które wskazuje na to, że firma chce pójść w składane ekrany. Jednak nie byle jakie i niebazujące na dotychczasowych rozwiązaniach, a na czymś zupełnie innym. 

Czytaj też: Recenzja Surface Pro 6 – drogi, ale świetny laptop

My o patencie dowiadujemy się może i teraz, ale ten został tak naprawdę złożony w lutym ubiegłego roku. Jego autorzy opisali proponowane podejście technologiczne w streszczeniu, gdzie ujawnili, że technologia „rozwiązuje jeden lub więcej z powyższych problemów, zapewniając wielostronny dostęp magnetyczny do cewki elektromagnetycznej wielozakładowego urządzenia komputerowego w obecności jednej lub więcej struktur metalowych”.

Pomysł sprowadza się więc do nowatorskiego zastosowania cewki elektromagnetycznej, ale cały patent jest znacznie bardziej złożony. Zastosowań takiego rozwiązania w przypadku Microsoftu może być wiele, jak np. wykorzystanie niego do laptopów SurfaceJak czytamy w opracowaniu:

Przegub mechaniczny łączy pierwszą część urządzenia komputerowego i drugą część urządzenia komputerowego w taki sposób, że pierwsza strona jest ustawiona tak, aby była skierowana w stronę trzeciej strony, a cewka elektromagnetyczna zachodzi na pierwszą szczelinę przelotową i drugą szczelinę przelotową wzdłuż osi przebiegającej prostopadle do pierwszej części urządzenia komputerowego i drugiej części urządzenia komputerowego.

Obwody sterujące dostosowują dopasowanie, aby skompensować różne konfiguracje fizyczne, a oprogramowanie układowe przełącza konfigurację częstotliwości radiowej, w tym między innymi napięcie napędu, synchronizację fazową modulacji amplitudy (ALM), DLMA (amplituda modulacji obciążenia dynamicznego) i DPC (dynamiczna kontrola mocy), zmieniając się między różnymi konfiguracjami fizycznymi.

Czytaj też: Recenzja InkBook Prime HD

Źródło: Techxplore

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej