Reklama
aplikuj.pl

WHO wydała nowe zalecenia dla Europy. Chodzi o pogorszenie przebiegu pandemii

WHO koronawirus, aplikacja WHO, koronawirus aplikacja, COVID19 WHO

Hans Kluge, dyrektor regionalny WHO w Europie, powiedział, że doszło do 9-procentowego wzrostu liczby zakażeń koronawriusem. Jeśli taki trend się utrzyma, to może dojść do przeciążenia służby zdrowia w krajach Starego Kontynentu.

Według danych zebranych przez WHO, szczepienia rozpoczęły się w 45 krajach Europy, jednak ich tempo jest niskie, również na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. W tym gronie średnio 7% zostało zaszczepionej co najmniej jedną dawką preparatu chroniącego przed COVID-19.

Zeszłotygodniowy wzrost zanotowany w Europie doprowadził do zakończenia optymistycznego, trwającego 6 tygodni trendu spadkowego w zakresie notowanych przypadków. Wzrosty są obecnie zauważalne w przypadku połowy krajów Europy, szczególnie na wschodzie i centrum naszego kontynentu.

WHO odnotowała 9-procentowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Europie

Kluge twierdzi, że rządy powinny doprowadzić do bardziej natężonego sekwencjonowania zbieranych próbek, co umożliwi identyfikację szczepów SARS-CoV-2. Kluczowe jest też zwiększone testowanie, śledzenie kontaktów oraz stosowanie kwarantanny w przypadku zdiagnozowanych infekcji.

Brytyjska mutacja koronawirusa została już oficjalnie wykryta w 43 krajach Europy. Z kolei wariant wywodzący się z Republiki Południowej Afryki znaleziono u mieszkańców 26 państw Starego Kontynentu. Wątpliwości wzbudzają także szczepy pierwotnie rozpoznane w Brazylii i Japonii, których istnienie udowodniono w co najmniej 15 europejskich populacjach.