Wiadomości Google pozwolą na łatwą zmianę rozmiaru czcionki

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Same nowości pojawiają się ostatnio w aplikacji Wiadomości Google. Tym razem użytkownicy dostaną możliwość łatwej zmiany rozmiaru czcionki w wątkach rozmów.

Wiadomości Google dostają możliwość zmiany rozmiaru czcionki w wątkach rozmów

Trochę tych nowych funkcji trafiło ostatnio do domyślnej aplikacji do SMS-ów na Androidzie. Google dodało pełne szyfrowanie, przypinanie wątków i możliwość oznaczania ich gwiazdką. A teraz dorzuca do tego możliwość dowolnego zmieniania rozmiaru czcionki w wątkach rozmów. Jak to dokładnie działa?

Czytaj też: SI od Facebooka rozpozna deepfake i znajdzie jego źródło

Wystarczy, że otworzymy dowolną rozmowę w Wiadomościach Google i tak jak robimy to ze zdjęciami, przy pomocy dwóch palców zwiększymy wielkość tekstu w bieżącym oknie. Aplikacja dostosuje znaczniki czasu i dymki wiadomości do wybranego przez nas rozmiaru. Również wprowadzany właśnie tekst zostanie powiększony. Reszta interfejsu pozostaje bez zmian. Jeśli zaś będziemy chcieli zmniejszyć czcionkę lub wrócić do oryginalnego rozmiaru wystarczy wykonać odwrotny ruch palcami po ekranie.

Czytaj też: Facebook wprowadza reklamy w Instagram Reels na całym świecie

Zmiany nie dokonamy z otwartą klawiaturą, a zwiększenie lub zmniejszenie czcionki nastąpi we wszystkich wątkach, ale nie w menu głównym. Jest to o wiele wygodniejsze niż korzystanie z ustawień systemowych, gdzie zmiana rozmiaru czcionki wpływa na całe urządzenie.