WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wirus na liniach produkcyjnych TSMC zablokował kilka fabryk

TSMC (Taiwam Semiconductor Manufacturing Co.) został ostatnio ofiarą ataku wirusa, co zmusiło największego producenta układów krzemowych na świecie do zamknięcia kilku fabryk.

Bloomberg przyjrzał się tej sprawie i doszedł do kilku ciekawych szczegółów. Wszystko wskazuje na to, że do incydentu doszło wkrótce po tym, jak TSMC zwiększyło produkcje układów do iPhone, które pojawią się na rynku jeszcze w 2018 roku. Zainfekowano podobno znaczną ilość narzędzi, których nasilenie jest różne zależnie od fabryk i linii produkcyjnych. Kilka z nich przywrócono już do pełnej sprawności, ale niektóre poczekają na start do niedzieli. Jak informuje dyrektora zarządzająca finansami TSMC:

TSMC było atakowane przez wirusy wcześniej, ale to pierwszy raz, kiedy wirus wpłynął na nasze linie produkcyjne. Niektóre fabryki powróciły już do normalności po krótkim okresie czasu i oczekujemy, że reszta również powróci do normalności pewnego dnia.

Czy my, jako konsumenci, odczujemy ten incydent na własnej skórze? Trudno powiedzieć, ale jeśli cena najnowszych iPhone nagle wzrośnie o kilkadziesiąt złotych, to będziecie wiedzieć, gdzie tkwi problem.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech