Reklama

Władca Pierścieni – prace nad serialem zawieszone

Amazon, Amazon Prime, Amazon Władca Pierścieni, Władca Pierścieni serial, koronawirus, koronawirus opóźnione seriale,

Kolejne informacje o wstrzymanych pracach na planach filmów i seriali to tylko kwestia czasu. Dziś pisaliśmy o zawieszeniu prac nad 2. sezonem Wiedźmina, a teraz przyszedł czas na serialowego Władcę Pierścieni od Amazona.

Nowozelandzkie media donoszą o zaprzestaniu prac na planie serialowego Władcy Pierścieni, który właśnie kręci Amazon. Decyzja została podjęta, oczywiście, w związku z pandemią koronawirusa, która coraz bardziej się rozwija. Produkcja została wstrzymana na minimum dwa tygodnie, choć to wszystko zależy od sytuacji, jaka będzie panowała w kraju. Jeden z producentów zaznaczył w swojej wypowiedzi, że nikt nie wie, kiedy naprawdę ekipa powróci na plan. Decyzja została podjęta ze względu na coraz bardziej zaostrzające się restrykcje związane z wirusem Covid-19 zarówno w Nowej Zelandii jak i na świecie.

CZYTAJ TEŻ: Wiedźmin sezon 2 – prace nad serialem wstrzymane

Prace na planie serialu a podstawie twórczości Tolkiena ruszyły niedawno, bo na przełomie lutego i marca, w Nowej Zelandii. Ten kraj służył jako Śródziemie Peterowi Jacksonowi podczas kręcenia Władcy Pierścieni i Hobbita. Serial Amazona opowie historię osadzoną w Drugiej Erze, czyli przed wydarzeniami z filmów Jacksona.

Przypomnijmy, że używana przez nas nazwa “serial Władca Pierścieni” to tylko robocza nazwa. Akcja ma być osadzona przed wydarzeniami znanymi z filmów czy książek Tolkiena, na których bazowały. Wszystko ma dziać się w II Erze czyli czasie, gdy potęga Saurona była w pełnym rozkwicie. Wydarzenia z tych czasów opisane zostały w Silmarilionie, a jego treść może wskazywać na fabułę serii skupioną na dziejach Númenoru.

W obsadzie znaleźli się: Robert Aramayo, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Joseph Mawle,  Tyroe Muhafidin,  Tyroe Muhafidin, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath,  Markella Kavenagh a także Daniel Weyman.

CZYTAJ TEŻ: Pyrkon 2020 – festiwal odwołany? Jest decyzja!

Serial zadebiutuje w 2021 roku, a już wiadomo, że platforma przedłużyła produkcję o kolejny sezon. Jeszcze nie wiadomo jak zawieszenie prac na planie wpłynie na premierę.