WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Wolfenstein: Youngblood – test ray tracingu i DLSS

Wolfenstein: Youngblood niedawno otrzymał aktualizację wprowadzającą ray tracing oraz nową implementację DLSS. Czy gra dzięki temu wygląda znacznie lepiej?

Podobnie jak w grze Deliver Us The Moon mamy do czynienia z nową implementacją DLSS. Do wyboru są trzy opcje: wydajność, balans i jakość. Na tej ostatniej skupiłem się i przeprowadziłem testy. Opcje wpływają na rozdzielczość renderowania, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. DLSS ma od teraz nie wpływać na jakość obrazu, ale przy tym ilość fps w grze ma być znacznie większa. Funkcja ta została więc znacznie poprawiona, bowiem na samym początku głównym zarzutem w stosunku do niej był znaczący wpływ na jakość obrazu.

Producent deklaruje bardzo dobre działanie tytułu na karcie RTX 2060 SUPER. To właśnie na niej przeprowadziłem testy wydajności. Wykorzystałem do tego model Ghost od Gainwarda, który jest dosyć przystępny cenowo. Pozwoli to sprawdzić, czy Wolfenstein: Youngblood rzeczywiście płynnie chodzi nawet z włączonym ray tracingiem na grafice wartej ok. 1840 zł.

Testy przeprowadziłem przy wykorzystaniu sterowników Nvidia 442.50, czyli najnowszych w momencie pisania testu. Ustawienia wybrane w grze to Mein Leben!, czyli także najwyższe jakie oferuje tytuł. W testach wykorzystałem dwa wbudowane benchmarki: Nadbrzeże oraz Laboratorium X. Powinny one całkiem dobrze oddawać wydajność w grze. Na pewno też świetne pozwalają na pokazanie różnic pomiędzy różnymi ustawieniami graficznymi.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core i7-8700K @ 4,9 GHz
Chłodzenie
Fractal Design Celsius S24
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Asus ROG Strix Z390-E Gaming
Karta graficzna
Gainward GeForce RTX 2060 SUPER Ghost 8GB
Pamięć RAM
Kingston Predator 4x 8 GB 3000 MHz
Dysk
AORUS NVMe Gen4 SSD 1 TB
Dysk
Samsung 970 Evo NVMe 1 TB
Zasilacz
FSP Aurum PT 1000W
Obudowa
SilentiumPC Signum SG7V TG
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz
Monitor
AOC G2868PQU
Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy wydajności
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy wydajności