WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wózki dla dzieci od Mercedesa, bo dlaczego by nie

Pierwsze wózki dziecięce od Mercedesa wyjechały do nas w 2018 roku, kiedy to firma podjęła współpracę z Hartan. Dziś z kolei firma ujawniła dwa wózki sygnowane logiem AMG, które dołączą do odświeżonej linii Avantgarde.

Nowy wózek dla dzieci AMG został wymyślony poniekąd na nowo i będzie teraz dostępny w dwóch różnych wersjach. Chociaż chciałoby się powiedzieć, że obie będą napędzane jakąś V6, możemy tylko liczyć na duże koła, solidne zawieszenie, hamulec postojowy, uchwyt z regulacją wysokości, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i ochraniacze na ramiona dla maksymalnego komfortu.

Wózek AMG jest również kompaktowy, mierząc 69 na 58,5 na 21 centymetrów i dosyć nowatorski, oferując możliwość obrócenia siedziska w stronę rodziców lub świata. Oczywiście nie zabrakło szeregu nawiązań do charakterystycznych dla samochodów AMG cech pokroju kół/felg, pokrowców, czy dodatków pokroju torby, czy siatki pod głównym siedziskiem.

Czytaj też: Mercedes-AMG GT 73e dostrzeżony w testach na Nurburgring

Mercedes i Hartan wzbogacili serię o materiał Dessin, magnetycznie zamykany system pasów bezpieczeństwa i podwójnie rozkładaną osłonę przeciwsłoneczną. Podobnie jak wózki marki AMG, linia Avantgarde obejmuje szereg akcesoriów, takich jak parasolka przeciwsłoneczna, śpiworek i torba na pieluchy. Wózki ważą z kolei niewiele, bo 8,9 kilograma.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News