WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mercedes-AMG GT 73e dostrzeżony w testach na Nurburgring

Zgodnie z planami Mercedesa na ustanowienie nowego rekordu okrążenia na torze Nurburgring, producent najwidoczniej już próbuje przekuć wolę w czyn.

Testy AMG GT 73e już trwają!

Dla przypomnienia, podczas premiery nowego modelu Porsche Panamera 2021 w zeszłym miesiącu, firma pochwaliła się, że pobiła rekord najszybszego samochodu typu executive na torze Nürburgring. Tego typu samochody, to duże, komfortowe i bogato wyposażone cacka, do których zalicza się też Mercedes-AMG GT 63 S, dotychczasowy rekordzista, jak i wyszpiegowany właśnie AMG GT 73e.

Ten prototypowy samochodu został zauważony na torze Nurburgring, co jasno wskazuje nam, że to tylko kwestia czasu, zanim Mercedes ogłosi nowy rekord okrążenia wraz z debiutem hybrydowego czterodrzwiowego coupe. Skąd pomysł z hybrydą? Wskazuje na to żółta naklejka na nadwoziu.

Domniemana wydajność AMG GT 73e

Pod kątem wydajności GT 73e ma zapewniać moc około 800 koni mechanicznych z 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem i silnika elektrycznego.

Czytaj też: Trudno uwierzyć, że to nie efekty specjalne. Mercedes Vision AVTR pod lupą!

Będzie to ogromny skok mocy w porównaniu z 630 KM i 900 Nm oferowanych przez GT 63 S, ale to tylko nieoficjalne informacje, które potwierdzi dopiero premiera. Możliwe, że ta będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News