WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wybór płci w Assassin’s Creed Valhalla kluczowy dla fabuły

Wybór płci w Assassin’s Creed Valhalla kluczowy dla fabuły

Co z bohaterami Assassin’s Creed Valhalla? W końcu miała być jedna płeć czy dwie?

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia na temat tego, że bohaterem Assassin’s Creed Valhalla miała być tylko kobieta, ale deweloperzy (którzy już nie pracują) uznali, że wtedy tytuł się nie sprzeda i musi być mężczyzna. A potem pojawiły się jeszcze wieści o tym, że kobietę specjalnie dodano, żeby był spokój, bo dodanie samego mężczyzny byłoby kontrowersyjne.

W skrócie – pewnie nic co słyszymy nie jest prawą, bo jedni mówią jedno, a inni drugie. Wątek dodawania płci pewnie był dostrzegany przez pracowników z różnych stron i teraz każdy ma swoją wersję…

Teraz jednak nowe spojrzenie na sprawę rzucił Derby McDevit, który odpowiada w Assassins’ Creed Valhalla za narrację. Co się okazuje?

Derby McDevit

Powtórzę to co zawsze mówiłem. Historia AC Valhalla od początku opracowywana była z myślą o mężczyźnie i kobiecie. Kiedy będziecie już grali w grę, zrozumiecie, że nie było nawet możliwości abyśmy dodali mężczyznę w ostatniej chwili, bez względu na to jakie historie słyszycie.

Oczywiście jest w tym więcej niuansów, ale zagłębienie się w nie zepsułoby wiele tajemnic, które tkwią w grze. 

Czytaj też: Dodatki do Marvel’s Avengers w gumie do żucia i nie tylko

Brzmi to tak jakby rzeczywiście od początku miały być dwie płcie, a do tego nie będzie to (tak jak myślałem) wytłumaczone w prosty sposób za pomocą „braku danych Animusa”, a będzie w jakiś sposób… zrozumiałe ze względu na fabułę? Ciekawe co wymyślono!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News