Reklama

Porsche Taycan i Tesla Model S wspólnie świadczą o czymś szczególnym

Model Y, Tesla Model Y, recenzja Model Y, ocena Modelu Y,

Jeśli tak dalej pójdzie, wydajność supersamochodów będzie w rękach wielu z nas, co potwierdzają elektryczne cacka w postaci Modelu S Tesli oraz Porsche Taycana.

Fakt, że Tesla Model S i Porsche Taycan to dwa najszybsze samochody konsumenckie, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, jest idealnym pokazem tego, co umożliwia elektryczny napęd. Te dwa pojazdy elektryczne przyspieszają szybciej niż prawie każdy inny dostępny dziś pojazd.

Idąc dalej, według listy najszybciej przyspieszających samochodów Autocar, są one gorsze tylko w porównaniu z istnymi bestiami kosztującymi majątek, jak np. Dodge Challenger SRT Demon i Ultima Evolution Coupé.

Ta dwójka przyspiesza do setki w 2,3 sekundy, podczas gdy nasza elektryczna para w 2,4 sekundy. Oczywiście nie według testów niezależnych, a oficjalnych specyfikacji producentów.

Czytaj też: Obok tego samochodu z pewnością nie chcielibyście zaparkować

Pytanie jednak, po co nam tak wydajne samochody i tutaj wchodzicie Wy. Co wolelibyście – komfort i bezpieczeństwo, czy dobre przyspieszenie i wysoką prędkość maksymalną? Jak zresztą sądzicie, czy Tesla i elektryczny samochód Porsche nie łączą obu tych podejść w praktycznie złotym środku?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News