Reklama
aplikuj.pl

Utrata smaku i węchu nie są już najdziwniejszymi objawami koronawirusa. Sprawdźcie najnowszy

Utrata zmysłu zapachu i smaku jest jednym z najbardziej charakterystycznych objawów COVID-19. Teraz jednak pojawił się nowy.

Jeśli zauważycie u siebie zmiany skórne podobne do odmrożeń albo sine usta lub twarz, to możecie mieć podejrzenia co do zakażenia SARS-CoV-2. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się jakiś czas temu we Francji, gdzie lekarze łączyli występowanie zmian na skórze z obecnością koronawirusa.

Hiszpańska rada lekarska również wydała oświadczenie w sprawie tego dziwnego objawu COVID-19. Eksperci przyznali, że zmiany chorobowe mają fioletowa barwę (są podobne do ospy wietrznej czy odry). Zwykle pojawiają się one na palcach i znikają bez pozostawienia śladu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Wśród innych, dotychczas opisywanych symptomów występują przede wszystkim gorączka, suchy i uporczywy kaszel, problemy z oddychaniem oraz wspomniana już utrata węchu i smaku. Co ciekawe, występowanie kataru oraz bólu gardła jest rzadko związane z koronawirusem – jeśli zauważycie je u siebie, to istnieje duże prawdodobienstwo, że to po prostu zwykle przeziębienie.

Czytaj też: Czy zwierzęta domowe mogą zakazić nas koronawirusem?