WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Wydawcy usuwają gry z Epic Games Store przez wyprzedaż

W momencie pisania tego artykułu sprawa jest naprawdę zawiła, więc jeśli czytacie to kilka(naście) godzin po publikacji, to na nią coś mogło już rzucić nowe światło. Wygląda bowiem na to, że kilku wydawców usunęło swoje gry z Epic Games Store przez wyprzedaż Epic Mega Sale, jaka rozpętała się ostatnio, podsuwając nam świetne przeceny. 

Czytaj też: Gra fabularna Wiedźmin w języku polskim z ceną i datą premiery

Wszystko rozbija się oczywiście o pieniądze, a przynajmniej na to wygląda w tym momencie. Mowa zwłaszcza o „rabacie”, który przewidywał zwrot 40 złotych na konto w przeciągu kilku dni po zakupie gry za 59,99 zł wzwyż. Jednak problem ten może być jeszcze głębiej i dotyczyć samego wydźwięku obniżki ceny przed premierą (mowa o preorderach), czy nawet kwestii prawnych w przypadku umowy na parytet ceny.

Więcej o samej wyprzedaży przeczytacie tutaj

Coś ewidentnie musi być na rzeczy, bo z Epic Games Store zniknął już Borderlands 3, Oxygen Not Included i Vampire: The Masquerade Bloodlines 2, choć równie dobrze gier może być więcej. Niestety na odpowiedź zapewne poczekamy do poniedziałku, kiedy sprawa wyklaruje się po weekendzie na tyle, że Epic będzie mógł jasno wyjaśnić te incydenty.

Jednak co teraz będzie z samymi grami? Oczywiście najlepszy i najbardziej prawdopodobny scenariusz przewiduje ich zwyczajny powrót po początkowych cenach, ale już widzę tych, którzy czerpaliby ogromną radość, gdyby wydawcy stracili tę platformę cyfrowej dystrybucji i musieli wrócić na Steam.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 – CD Projekt Red przewiduje crunch przed premierą gry

Źródło: Epic Games Store