Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowa Corvette Z06 Carbon na sprzedaż. Licznik nie wskazuje nawet dziesiątek kilometrów

Wyjątkowa Corvette Z06 Carbon, Corvette Z06 Carbon, sprzedaż Corvette Z06 Carbon

Tego typu okazje nie zdarzają się często i w rzeczywistości ten dokładnie egzemplarz Corvette Z06 Carbon, którego można teraz zgarnąć, jest wyjątkowy na dwa sposoby.

Corvette Z06 Carbon ma więcej lat niż przejechanych km

Ta dokładnie edycja Corvette jest jedną z nielicznych, jakie kiedykolwiek skonstruowano. Z06 Carbon powstał w nakładzie zaledwie 250 egzemplarzy, a teraz jeden z nich jest do kupienia na aukcji Bring a Trailer z licznikiem wskazującym zaledwie 8 kilometrów. Nieźle, jak na cacko z 2011 roku.

Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

C6 Corvette Z06 była ostatnią wolnossącą Corvette o wysokich osiągach i korzystała z rewelacyjnego LS7 V8. Ten 7-litrowy silnik V8 wytwarzał całe 505 koni mechanicznych i 637 Nm momentu obrotowego i był połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

C6 Z06 Carbon Special Edition skorzystał z wielu ulepszeń zaczerpniętych z flagowej wersji Corvette ZR1. Carbon w nazwie nie jest przypadkiem, co widać po masce, przedłużeniach progów drzwi, przedniej wardze, panelu dachowym i wykończeniu wnętrza – tam po prostu panuje włókno węglowe.

Czytaj też: Co z elektryfikacją najnowszej Corvette? Dostaliśmy nowe informacje
Czytaj też: W pełni przerobiony wydech budzi w Corvette C8 diabła
Czytaj też: To przyszłość motoryzacji! Zdalnie naprawiono problemy z maskami Corvette C8

Naprzemienne ustawienie kół Corvette ZR1 i węglowo-ceramiczne hamulce Brembo są również zawarte w tym pakiecie wyposażenia, aby zapewnić jeszcze lepsze osiągi na torze. Z kolei ekskluzywny kolor lakieru zwany supersonic blue pomaga odróżnić Carbon Edition Z06 od zwykłych Z06.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News