Reklama

Wynik sprzedaży Porsche Taycan w pierwszym roku produkcji

Taycan 4S, Porsche Taycan 4S, jazda Taycanem 4S, trasa Taycan 4S, zasięg elektrycznych samochodów,

Porsche nie zaliczyło wzrostu dostaw w 2020 roku, a spadek rzędu 3%, ale nawet sam producent wierzy w to, że byłoby gorzej, gdyby nie fenomenalny wynik sprzedaży Porsche Taycan.

Wynik sprzedaży Porsche Taycan 2020

Taycan, to pierwszy elektryczny samochód Porsche, dlatego wiele dla przyszłości marki zależało od tego, jak poradzi sobie na rynku po premierze. Na całe szczęście (albo nieszczęście dla niektórych), sprzedaż tego elektrycznego sedana przebiła oczekiwania, jako że stał się jednym z najlepiej sprzedających się modeli marki.

Czytaj też: Spójrzcie na Porsche 911 Safari od Singera
Czytaj też: To Porsche 550one trzymano w tajemnicy przez ponad 12 lat
Czytaj też: Wszystkie Porsche 911 Turbo w wielkim wyścigu

Porsche teraz oficjalnie ogłosiło, że w pierwszym pełnym roku produkcji sprzedało dokładnie 20015 samochodów elektrycznych Taycan. Z takiego wyniku producent jest więcej, niż zadowolony, biorąc pod uwagę uderzenie, jakie rynek motoryzacyjny przyjął w czasie pandemii.

Czytaj też: Premiera Porsche 911 GT3 Cup 2021
Czytaj też: Nowe Porsche 911 GT3 i Cayman GT4 RS wyszpiegowane
Czytaj też: 
To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche

Detlev von Platen, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Porsche AG, powiedział:

Kryzys koronawirusa stanowił wielkie wyzwanie od wiosny 2020 roku. Niemniej jednak byliśmy w stanie utrzymać dostawy na stosunkowo stabilnym poziomie przez cały rok. Nasza świeża, atrakcyjna gama produktów, udany start modelu Taycan jako pierwszego w pełni elektrycznego Porsche oraz charyzma naszej marki – wszystko to przyczyniło się do tego pozytywnego wyniku pomimo trudnych czasów.