Wyniki sprzedażowe Tesli w 2020 roku

Wyniki sprzedażowe Tesli w 2020 roku

Tesla pochwaliła się swoimi osiągnięciami w czwartym, ostatnim kwartale ubiegłego roku. Teraz jesteśmy pewni, że wyniki sprzedażowe Tesli do marnych nie należą.

Wyniki sprzedażowe Tesli 2020

Tylko w czwartym kwartale 2020 roku Tesla wyprodukowała 179757 egzemplarzy wszystkich swoich Modeli i dostarczyła do klientów 180570 samochodów (zapewne trzeba wliczyć te wyprodukowane przed tym okresem). Co ciekawe, łączna produkcja Modelu Y i 3 dziesięciokrotnie przewyższyła łączną produkcje Modelu S oraz X.

Czytaj też: Nowa największa stacja Supercharger Tesli
Czytaj też: Zdjęcia Tesla Model Y w testach. Czyżby Elon Musk dał szanse LiDAR?
Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen

To jednak sprawia, że w całym 2020 roku Tesla wyprodukowała 509737 Modeli i dostarczyła prawie pół miliona (499550) do swoich klientów. Ponownie Model S i X pozostaje w cieniu na tle tańszych elektrycznych samochodów, ale i tak ten luksusowy segment cieszy się sporą popularnością.

Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli
Czytaj też: Nowe informacje o produkcji ogniw 4680 Tesli

Jak dodaje Tesla w swoim ogłoszeniu:

W 2020 roku wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy pół miliona pojazdów, zgodnie z naszymi najnowszymi wytycznymi. Ponadto rozpoczęto produkcję Modelu Y w Szanghaju, a dostawy mają się rozpocząć wkrótce.

Nasze wyniki netto i przepływy pieniężne zostaną ogłoszone wraz z pozostałymi wynikami finansowymi. Naszą liczbę dostaw należy traktować jako nieco konserwatywną, ponieważ liczymy samochód jako dostarczony tylko wtedy, gdy zostanie przekazany klientowi i wszystkie dokumenty są prawidłowe.