Reklama
aplikuj.pl

Wyścigowy elektryczny Ford Mustang Shelby podbiłby nasze serca

Ford Mustang Shelby GT, Shelby GT EV, elektryczny Mustang, wyścigowy elektryczny Mustang

Ford zaskoczył nas wszystkich swoim elektrycznym Mustangiem Mach-E, na którego niektórzy i tak kręcą nosem, ale co powiecie na coś jeszcze bardziej szalonego?

Nowy render z The Adan Channel posuwa elektryczny ruch Forda kilka kroków dalej, ukazując nam wyścigowego elektrycznego Forda Mustanga Shelby GT. Charakter tej kultowej marki ciągle jest w nim widoczny, a projektant i tak nie boi się stosować nowych elementów nadwozia.

Jako że EV nie ma takich samych wymagań dotyczących chłodzenia jak silnik spalinowy, render otrzymał całkowicie zamknięty przedni panel, który poprawia aerodynamiczność. O docisk dbają jednak dwa wloty po bokach z rozdzielaczem pomiędzy nimi.

Linia dachu zachowuje klasyczną estetykę Mustanga i jest to najbardziej charakterystyczny element dla tego renderu w myśl o marce. Na obu końcach znajdują się szerokie błotniki, które dochodzą do ostrych wykończeń po bokach, podkreślając linie pojazdu.

Czytaj też: Narzekaliście na wykonanie Tesli? Porsche Taycan ma te same problemy

Z tyłu znajduje się ogromne skrzydło i równie pokaźny dyfuzor, podczas gdy wnętrze jest nawet zbyt wypasione, jak na wyścigowy samochód. Wyścigowy Mustang Shelby w elektrycznym wydaniu jest jednak tym, czym spokój w obecnych czasach – wręcz nieuchwytny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News